Według serwisu Claretand & Hugh,  West Ham ma na oku dwóch mocnych kandydatów do zastąpienia Davida Moyesa, w przypadku gdy ten zostanie zwolniony. Są nimi Portugalczyk Paulo Fonseca oraz Francuz Christophe Galtier.

Paulo Fonseca trenuje obecnie Lille. Dołączył do francuskiej drużyny w 2022 roku i z końcem sezonu wygaśnie mu kontrakt. Lille pod wodzą portugalskiego menedżera rozgrywa znakomity sezon, zajmując obecnie piąte miejsce w Ligue One. Fonseca przez ostatnie siedem lat trenował rownież Shakhtara Donieck i Romę.

W ciągu trzech sezonów spędzonych w Shakhtarze zdobył podwójną koronę, dzięki czemu zdobył tytuł najlepszego trenera ligi w sezonie 2016/17. Ukraińcy dotarli do 1/16 rundy rozgrywek Ligi Mistrzów w następnym sezonie po zajęciu drugiego miejsca w fazie grupowej, po porażce 2: 1 u siebie z Manchesterem City. To była pierwsza porażka City od 29 lat, a Fonseca dotrzymał obietnicy, żeby na następnej konferencji prasowej pojawić się w przebraniu fikcyjnego bohater Zorro.

Następnie Portugalczyk został menadżerem Romy w 2019 roku i poprowadził drużynę do piątego miejsca w Serie A w swoim pierwszym sezonie, a także do półfinału Ligi Europy. W 2021 roku odszedł z włoskiej drużyny. Natychmiast po opuszczeniu Romy Fonseca był pierwszym wyborem na menedżera Spurs , ale negocjacje rzekomo zarzucono 17 czerwca 2021 r. ze względu na kwestie podatkowe.

Do Hammers może zostać także zaproponowany Francuz Christophe Galtier, który obecnie prowadzi drużynę Qatar Stars League Al-Duhail. Wcześniej grał w PSG w 2023 roku, gdzie rok później zastąpił Mauricio Pochettino rozstającego się z klubem. Wcześniej zarządzał St Etienne, Niceą i Lille.