Enner Valencia w najbliższym czasie może opuścić szeregi Młotów. Według tureckich mediów włodarze West Hamu są po pierwszych negocjacjach w sprawie transferu reprezentanta Ekwadoru. Wśród zainteresowanych pojawiają się nazwy głównie dwóch klubów – Trabzonsporu i Galatasaray.

West Ham wciąż poszukuje klasowego napastnika. Przez ostatnie tygodnie media łączyły zespół Bilicia z takimi nazwiskami jak Michy Batshuayi, Alexandre Lacazette czy Mauro Icardi. W związku z ambitnymi planami transferowymi, włodarze Młotów planują sprzedać jednego z zawodników. Najbardziej prawdopodobne jest odejście Valencii.

Oba tureckie kluby pragną sprowadzić Ennera na roczne wypożyczenie. Wydaje się, że bliżej pozyskania 26-latka jest Galatasaray, który zaproponował za ten ruch milion euro. Jednak Trabzonspor nie zamierza tak łatwo się poddać i planuje złożyć lepszą ofertę.

Valencia w ciągu dwóch lat strzelił zaledwie 10 bramek w 61 występach. David Gold i David Sullivan płacąc za tego zawodnika 12 milionów funtów spodziewali się, że odegra on większą rolę w londyńskim klubie.