West Ham United uważa, że ma kilku bardzo zdolnych juniorów w akademii, dzięki którym klub może bardzo dużo zaoszczędzić na letnim rynku transferowym. 

Sztab szkoleniowy jest pod wielkim wrażeniem gry Bena Johnsona. 19-latek prezentował się świetnie podczas obozu w Hiszpanii, dzięki czemu otrzymał szansę debiutu w Premier League przeciwko Manchesterowi City.

Biorąc pod uwagę jego zdolność gry na obu bokach obrony, Johnson może niebawem stać się etatowym zmiennikiem Ryana Fredericksa, Pablo Zabalety lub Aarona Cresswella.

– On jest niezwykle ekscytującym graczem i może zaoszczędzić nam dużo pieniędzy w letnim okienku transferowym. Jego wszechstronność jest doskonała i praktycznie przesądzone jest, że w przyszłym sezonie będzie dostawał więcej minut na murawie – czytamy na stronie C&H.

Kolejnym graczem na którego klub bardzo liczy jest Nathan Trott. Reprezentant Anglii do lat 20 w poniedziałek podpisał nowy kontrakt z West Ham United do 2022 roku.

Obecnie drugi w hierarchii bramkarzy w klubie Adrián najprawdopodobniej odejdzie po tym sezonie z London Stadium kiedy to wygaśnie jego umowa. Długofalowo jego miejsce miałby zająć Trott, ale dopiero od sezonu 2020/21. W przyszłym sezonie urodzony na Bermudach gracz ma zostać wypożyczony do jednego z klubów Championship.

– Oznaczałoby to, że musimy ściągnąć nowego bramkarza na roczną umowę. Nathan jest postrzegany jako przyszłość – poinformował informator C&H z klubu.