Główka Emily van Egmond w drugiej połowie zapewniła West Ham United pierwsze zwycięstwo w Super Lidze Kobiet

Matt Beard był zachwycony determinacją jego drużyny przy zdobyciu ważnego, bo pierwszego zwycięstwa w Super Lidze Kobiet Barclays FA w sezonie.

Główka Emily van Egmond w drugiej połowie zapewniła Młotom zwycięstwo 2:1 w Birmingham City. Gospodynie objęły prowadzenie na początku pierwszej połowy dzięki trafieniu Claudii Walker.

To trudne miejsce, a Birmingham ma się dobrze – powiedział Beard. Byliśmy rozczarowani straconym golem. Claudia była kimś, kogo zidentyfikowaliśmy jako naprawdę dobrego dla nich podczas kontrataku.

Myślę, że pokazaliśmy dużo charakteru i dobrze odpowiedzieliśmy na ich strzał. Stworzyliśmy wiele okazji, były dobre momenty. Dziś umieściliśmy Rachel na prawej obronie. To było coś, o czym rozmawialiśmy i próbowaliśmy podczas treningu. Ważne dla nas było, abyśmy odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze. Zaczynamy osiągać odrobinę spójności przy wyborze naszego zespołu.

Emily jest genialna. Ma świetne nastawienie. Ciężko pracuje na boisku. Możemy zobaczyć, co wnosi do zespołu, nie tylko idąc naprzód, ale także defensywnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak się zadomowiła w West Ham.

Po dwóch zwycięstwach w dwóch meczach w listopadzie Beard wezwał swoją drużynę, aby zakończyła miesiąc kolejną parą zwycięstw.

The Hammers powitają Brighton & Hove Albion na stadionie Dagenham & Redbridge w następną niedzielę, a następnie w środę zagrają z Charlton Athletic w ostatnim meczu grupy D Pucharu Ligi Kontynentalnej.

Beard dodał: Obie te gry w tym tygodniu były dla nas obowiązkowe. W listopadzie powiedzieliśmy, że są to mecze, które naszym zdaniem możemy wygrać. Miejmy nadzieję, że pod koniec tego miesiąca i kiedy rozpoczniemy przerwę międzynarodową, będziemy mieć kolejne trzy punkty ligowe i awansujemy do Pucharu Ligi Kontynentalnej. Chciałbym spojrzeć wstecz na ten miesiąc i widzieć w nim punkt zwrotny.