Gdy Antonio odpadł z powodu kontuzji, a Gianluca Scamacca wciąż dochodzi do sprawności po operacji kolana, Moyes zdecydował się wręczyć 18-letniemu Mubamie powołanie do składu i na początku drugiej połowy reprezentant Anglii do lat 19, został wysłany na blisko 32 minuty przed końcem spotkania.

Mubama dodał więcej tempa, siły, wytrwałości i pomógł linii ataku West Hamu w ostatniej tercji, mimo że grał wcześniej tylko kilka minut w Premier League przed niedzielnym meczem. W swoim występie Mubama zapewnił jedno z trzech kluczowych podań Młotów, wygrał dwa ze czterech powietrznych pojedynków i wykonał długie, celne podanie. Czasami nawet instruował swoich kolegów z drużyny, aby dołączyli do niego w pressingu.

Divin Mubama bardzo cieszy się wszystkimi sukcesami i wyróżnieniami, których zasłużenie doświadcza w tym sezonie, jednak wie, że droga do sukcesu nie jest usłana przysłowiowymi różami. Doświadczanie niepowodzeń jest częścią  podróży na szczyt.

W rozmowie z West Ham TV, Mubama nie ubolewał nad decyzją VAR, a zamiast tego zdecydował się wyjaśnić, w jaki sposób wyciągnie wnioski z negatywnych doświadczeń i wykorzysta je, by przesunąć do przodu swoje ambicje gry w pierwszym zespole.

To jest piłka nożna i oczywiście w środowisku, w którym się znajduję, jest VAR, więc jest to coś, do czego muszę się przyzwyczaić. Wczoraj w pierwszej połowie nie graliśmy dobrze. W drugiej pokazaliśmy więcej chęci, energii i pasji, ale nie mogliśmy zwyciężyć, więc będziemy musieli skupić się na meczu w przyszłym tygodniu – zaznaczył Mubama.

Próbowałem się zaangażować i pomóc zespołowi – kiedy tylko trener mnie potrzebuje, czy to przez pięć, czy dziesięć minut, zawsze jestem gotowy. Po sezonie, który miałem, muszę po prostu iść dalej i ciężko pracować. Chcę być zaangażowany od teraz do końca sezonu i dostać trochę więcej minut w pierwszej drużynie. 

Jeśli Antonio przegapi wyjazd do Alkmaar w środku tygodnia, istnieje prawdopodobieństwo, że Mubama znów otrzyma powołanie. On naprawdę ma duży potencjał i chociaż wielu jego kolegów z Akademii weźmie udział w turnieju do lat 19 w Indiach w nadchodzących dniach, Mubama może naprawdę powiedzieć, że jest teraz w pierwszej drużynie i ma realne szanse na występy w zespole Moyesa.