Obiecujący napastnik Divin Mubama podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z West Hamem United. Mubama – który w poniedziałek skończył 17 lat – był w ciągu ostatniego roku w znakomitej formie w Akademii. Sezon 2020/21 zakończył jako najlepszy strzelec West Hamu United U18.

Nastolatek jest szczęśliwy, że podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt w klubie

To bardzo dumny moment dla mnie i mojej rodziny – powiedział Mubama. Jestem w klubie od ósmego roku życia – jestem zachwycony i szczęśliwy. Chcę podziękować wszystkim, którzy odegrali ogromną rolę w moim rozwoju, odkąd po raz pierwszy wszedłem do budynku Akademii.

Uwielbiam każdą chwilę, odkąd tu przyszedłem – Kocham Klub

Jedenaście goli napastnika w 25 występach dla U18 poskutkowało powołaniem dla reprezentacji Anglii U17

Menadżer Akademii – Ricky Martin: To kolejny wspaniały moment dla Akademii. To dobre dla Divina, dobre dla jego rodziny i dobre dla nas. Teraz możemy spodziewać się jego dalszego rozwoju w drużynach U18 i U23 w nadchodzących latach.

Myślę, że każdy może dostrzec talent Divina na boisku. Jest lewonożny, bardzo wysportowany i ma dar dar do strzelania bramek. Praca z nim sprawia mi przyjemność, bo widzę jak rozwija swoją naprawdę silną mentalność.

Jako młody środkowy napastnik jest niezwykle skoncentrowany i myślę, że chce być jednym z najlepszych. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak daleko może zajść dzięki swojej wewnętrznej sile i motywacji.

Co na to Divin Mubama?

Granie ze starszymi graczami sprawia, że ​​gram lepiej i osiągam lepsze wyniki. Naprawdę nie czuję żadnej presji, ale ukończenie poprzedniego sezonu, jako najlepszy strzelec w U18 było dla mnie czymś wyjątkowym.

Zawsze po prostu się staram. Mam świadomość, że prawdopodobnie jest ktoś, kto również chce tej szansy – tej jednej, jedynej szansy na grę dla Akademii, więc po prostu nie chcę zmarnować ani jednej swojej sekundy, bo ja na tą swoją szansę ciężko pracowałem.