Diop: Szwajcaria to świetne miejsce na obóz treningowy

Issa Diop

Issa Diop jest zdania, że Młoty znajdują się w odpowiednim dla siebie miejscu, by zacząć przygotowania do nadchodzącej kampanii.

Francuski obrońca przebywa wraz z kolegami z zespołu w szwajcarskim mieście Bad Ragaz, gdzie pod okiem Manuela Pellegriniego szlifują formę podczas trzech sesji dziennie.

Bad Ragaz jest bardzo cichym i spokojnym miejscem, a fakt, że drużyna spędza tam już swój drugi przedsezonowy obóz sprawia, że gracze wiedzą czego się po tym miejscu spodziewać.

– To świetne miejsce na rozpoczęcie obozu. Hotel i boiska są w bardzo dobrym stanie. Mamy świetne warunki do przygotowań. W zeszłym roku też tutaj trenowaliśmy, dlatego znamy dobrze to miejsce. 

Sesje treningowe są dobrze przygotowane. W czwartek zaczęliśmy od trzech treningów dziennie. Oczywiście, taka ilość jest ciężka, ale to pre-season, dlatego musi być trudno. Wiemy o tym i jesteśmy na to gotowi – powiedział Francuz.

Oprócz odpowiedniego przygotowania, Issa Diop wejdzie w nowy sezon ze sporym bagażem doświadczeń, który zdobył podczas swojego pierwszego sezonu w Premier League.

22-latek w dobrym stylu zaprezentował się w angielskiej elicie i wciąż powtarza, że dalej chce się uczyć, by wciąż czynić postępy w swojej grze.

– Wiem już trochę więcej o Premier League i kolegach z zespołu, co dodaje mi pewności siebie, jednak zdaję sobie sprawę, że wciąż muszę się rozwijać, by lepiej poznać specyfikę ligi. Dużo się nauczyłem, jednak czuję, że wciąż potrzebuję więcej – zakończył obrońca.