Declan Rice przed dzisiejszym meczem odebrał nagrodę Betway Hammer of the Year 2022/23. Fani wybrali swojego kapitana zawodnikiem sezonu po tym, jak 24-latek poprowadził Irons do finału UEFA Europa Conference League i zapewnił wraz z pozostałymi graczami bezpieczeństwo w Premier League.

Rice ma za sobą kolejną imponującą kampanię, występując w 48 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelając cztery gole i asystując czterem innym. Rozegrał prawie 4000 minut dla Młotów i wykonał więcej podań i wślizgów niż jakikolwiek inny zawodnik West Hamu.

Kibice oddali dziesiątki tysięcy głosów

Rice zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając skrzydłowego reprezentacji Algierii – Saïda Benrahmę, który znalazł się na drugim miejscu i środkowego obrońcę Maroka – Nayefa Aguerda na trzecim.

Odkąd dołączyłem do zespołu, widzę że fani Młotów są pełni pasji — powiedział Rice. W pewnym sensie są jak gracze, naprawdę. Jako kibice wnoszą tyle energii. Przeszli z nami przez wiele wzlotów i upadków, ale zdecydowanie mieliśmy więcej wzlotów w ciągu ostatnich trzech lat. Byli bardzo pozytywni i czuliśmy również ich energię.