W poniedziałkowe popołudnie Anglia pokonała Iran 6:2 w pierwszym swoim meczu w Katarze. Rice zapowiadał wcześniej, że na pewno będą to emocjonujące mecze, a jego narodowa drużyna zrobi wszystko, żeby dotrzeć na Mistrzostwach jak najdalej. Zaczyna się naprawdę obiecująco.

To był pozytywny początek – powiedział Rice dla Evening Standard. Przed turniejem było co do nas wiele wątpliwości. Dużo mówiło się o tym, że nie wygraliśmy w ostatnich sześciu meczach. Według naszych standardów, z zawodnikami, których mamy, wiemy, że nie było wystarczająco dobrze.

Wczoraj widać było, że płynie w nas ogień. Chcieliśmy udowodnić wielu osobom, że się mylą. Ludzie powiedzą, że to tylko Iran, ale oni  mieli dobre wyniki na poprzednich Mistrzostwach Świata. We wrześniu pokonali Urugwaj i zremisowali z Senegalem.

Jude Bellingham – wspaniały chłopak

Graliśmy razem cztery lub pięć razy. Powiedziałem mu w tunelu: 

To jest twoja scena, idź i rozkwitaj. Będę za tobą, żeby wspierać i dać ci piłkę, żebyś poszedł do przodu i zrobił swoje.

Znam swoją rolę w tym zespole. Jestem tam, aby stać przed czwórką obrońców, chronić, dostawać piłkę i przenosić ją. Czuję, że zrobiliśmy to naprawdę dobrze. Trzymaliśmy się planu gry. Zdobyliśmy bramki po pięknej grze.

Rice cieszył się również z powodu występu innej młodej gwiazdy reprezentacji Anglii, skrzydłowego Arsenalu – Bukayo Saki, który uciszył hejterów, którzy w nieprzyjemny sposób traktowali go za spudłowanie w rzutach karnych w finale UEFA Euro 2020 z Włochami. Saka zdobył dwie dobrebramki na Khalifa International Stadium.

To niewiarygodne, co zrobił — powiedział Rice. To mówi wszystko o jego sile charakteru. Zeszłego lata wszyscy bylismy z nim. Teraz rozkwita w Arsenalu i ciągle gra z uśmiechem na twarzy. Widzę go na boisku treningowym, jest najszczęśliwszą osobą w okolicy. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi razem z nim – zakończył Rice.