Declan Rice uważa, że ​​remis z Genk będzie przydatnym doświadczeniem dla West Hamu w Lidze Europejskiej UEFA.  Londyńczycy objęli prowadzenie w drugiej połowie dzięki dubletowi Saïda Benrahmy. Genk wyrównał pod koniec meczu dzięki niefortunnej bramce samobójczej Tomáša Součka.

To była rozczarowująca końcówka spotkania – powiedział Rice. Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz i będą lepsi niż w pierwszym spotkaniu – byli dziś u siebie.  Musieli wyjść i dać z siebie wszystko przed swoimi fanami i była to prawdziwa gra od początku do końca – przyjemna gra, ale frustrująca na końcu.

W pierwszych 20 minutach byliśmy słabi i nie mogliśmy poradzić sobie ze sposobem jakim grali. Gdy tylko dokonaliśmy taktycznej zmiany, nasza gra się poprawiła.

Wprowadziliśmy Manu, aby dać nam dodatkowego pomocnika – mieliśmy od wtedy więcej piłki i stworzyliśmy więcej okazji

Wciąż się uczymy, to nasz pierwszy rok w Europie i musimy znaleźć różne sposoby gry przeciwko różnym przeciwnikom.

Pomimo utraty prowadzenia na zaledwie trzy minuty przed końcem spotkania, Młoty wciąż mają na wyciągnięcie ręki miejsce w fazie pucharowej

Dobrze jest być tak blisko awansu – dodał. Nadal zostały nam dwa ciężkie mecze, musimy pojechać do Wiednia i zagrać u siebie z Zagrzebiem, ale chcemy skończyć na pierwszym miejscu – chcemy skończyć na szczycie i przejść do kolejnej rundy.

Saïd Benrahma

Jestem z Saïdem w drużynie od ponad roku i wiem, co potrafi. Zawsze nalegam na niego, aby dalej robił to, co robi na boisku – nadal wyrażał siebie i cieszył się zabawą, którą ma ze strzelania goli. Dzisiejszego wieczoru mogliście zobaczyć, jak dobrze to zagrał – uratował nas swoimi dwoma golami – jest niewiarygodnym graczem.

David Moyes rozegrał dziś 1000 mecz jako menadżer

Wszyscy podpisaliśmy dla niego koszulkę, to fantastyczne osiągnięcie – dodał Rice. Rozmawiałem z nim wczoraj o tym i powiedział, że zagrał 600 meczów jako gracz, a teraz 1000 jako menedżer. On jest wspaniałym facetem, a dotarcie do 1000 meczów jest niewiarygodne dla każdego menedżera i jesteśmy po prostu rozczarowani, że nie mogliśmy dziś wygrać dla niego tego spotkania.