Pomocnik Declan Rice zabrał głos po tym, jak West Ham został pokonany 2:0 przez jednego z czterech największych rywali, co oznacza że Młoty mają na koncie trzy porażki w ostatnich sześciu meczach Premier League.

Kapitan West Hamu United wysłał dosadną wiadomość swoim kolegom z drużyny po tym, jak klub wypadł z miejsc premiowanych grą w Lidze Mistrzów

Młoty zaliczyły tylko jeden celny strzał. Rice, który był kapitanem drużyny gości w północnym Londynie, był bezwzględny w ocenie po meczu.

Nasza gra nie była wystarczająco dobra dzisiejszego wieczoru. Nie możemy przyjeżdżać do miejsca takiego jak Arsenal i pozwolić im narzucić grę, tak jak my dzisiaj zrobiliśmy. Po prostu podejmowaliśmy złe decyzje na boisku, tanio oddając piłkę, nie wrzucając jej w pole karne, nie popełniając taktycznych fauli.

Pomimo tego, że Rice czuł, iż sędzia jest przeciw West Hamowi przez całą grę, pomocnik wskazał na różnicę między stronami, jako kluczowy czynnik porażki

W pierwszej połowie mieliśmy mały okres, w którym schodziliśmy po bokach – powiedział. To, czego nam ostatnio brakowało, to wrzucanie dośrodkowań w polu karnym, a następnie umieszczanie piłki w siatce. Ponownie dzisiejszego wieczoru to się pojawiło. W drugiej połowie strzelili świetnego gola – oczywiście nie mieliśmy też przewagi liczebnej, co nam odebrało wiarę i siłę na boisku.

Porażka sprawiła, że drużyna Davida Moyesa znalazła się na piątym miejscu, zaledwie o jeden punkt poniżej Arsenalu – Manchester United i Tottenham mogą ich również wyprzedzić w zależności od wyniku swoich meczów.

Młoty wracają do gry w sobotnie popołudnie, przeciwko znajdującemu się na dole tabeli Norwich City, a Arsenal czeka tego samego dnia wyjazd do Leeds United.