Lingard dołączył do Hammers na wypożyczeniu z Manchesteru United w zeszłym miesiącu. Umowa obowiązuje do końca sezonu. Podpis ten już wygląda na genialne posunięcie Davida Moyesa.

28-latek poprowadził przedstawienie na Villa Park

Lingard, który będzie się spodziewał powrotu do reprezentacji Anglii na tegoroczne mistrzostwa Europy, strzelił swojego pierwszego gola 11 minut po przerwie. Drugi jego celny strzał padł w 83 minucie spotkania. Nakręcił zespół i podniósł jakość spotkania. Reprezentant Anglii dyktował tempo ofensywnej gry i ciężko pracował w defensywie. David Moys stwierdził, że przybycie Lingarda to wspaniała szansa dla Michaila Antonio, który może dostać wsparcie i czuć się pewniej na boisku po ostatnich kłopotach zdrowotnych.Antonio miał ostatnio ciężki czas przed bramką

30-latek jest bardzo ważny dla zespołu i formacji w jakiej gra West Ham. Cele nadejdą, po prostu musi ciężko pracować. As Młotów był prawdziwym zagrożeniem ostatniej nocy, zwłaszcza w drugiej połowie. Miejmy nadzieję, że przybycie Jesse Lingarda na londyński stadion będzie nadal przynosić to, co najlepsze i pomoże Micky’emu – powiedział Moyes.

Jesse Lingard mówił natomiast, że już absolutnie uwielbia grać u boku duetu West Ham United Michail Antonio i Declan Rice. Trzy punkty są najważniejsze. Zespół ciężko pracował jako kolektyw i myślimy już o kolejnym z Fulham – stwierdził Lingard. Drużna była dla mnie świetna, dość szybko zadomowiłem się . Pomagają mi znajome twarze.

Jesse Lingard rozpoczął swój okres wypożyczenia w West Ham United w świetnej formie. Przypomniał, że jest zbyt dobry, by usiąść na ławce.

Klub Lingarda zareagował na jego występ w mediach społecznościowych, a oficjalne konto Man United na Instagramie skomentowało „klasę” Lingarda klasycznymi emotikonami.

Marcus Rashford dodał „Gratulacje bracie !!”  Bruno Fernandes  i  Luke Shaw  również wpisali swoje komentarze. Myślę, że wciąż się do nas przyzwyczaja i my przyzwyczajamy się do niego, ale jesteśmy podekscytowani, ponieważ zrobił różnicę dla zespołu – powiedział Moyes.

Jeśli utrzyma tę formę, nie minie dużo czasu, zanim wróci do reprezentacji Anglii. Jeśli utrzyma ten poziom, co pokazał dziś wieczorem, dodając do tego bramki. Ale tak długo, jak będzie teraz dodawał punkty do West Ham, będziemy szczęśliwi. To był dla niego wspaniały wieczór otwarcia. Nie chodzi  tylko o gole. Jesse sprawił, że zespół gra dziś lepiej – powiedział Moyes.

Przyszłość przyniesie wiele pytań

Ostatecznie co wydarzy się dalej z jego karierą klubową zależy od samego Lingarda i tego, czego chce. Czy postrzega pożyczkę West Ham jako zwykły „środek zaradczy do końca sezonu”, by wrócić do reprezentacji Anglii? A może szuka czegoś na dłuższą metę? Na tym etapie prawdopodobnie zachowuje otwarty umysł i byłoby to rozsądne posunięcie.

Grając w ten sposób, Lingard jest atutem dla swojej drużyny, ale gdyby pozostał w United w następnym sezonie, przypuszczalnie nadal tkwiłby za Bruno Fernandesem w kolejce do pierwszego składu.

Chociaż bardzo kocha United, powrót do siedzenia na ławce będzie dla niego trudny po posmakowaniu regularnej gry, być może z jeszcze większymi sukcesami.