Karuzela trenerska kręci się w najlepsze. Jeszcze nie do końca znana jest przyszłość Davida Moyesa w West Hamie, a już właściciele rozmawiają z potencjalnymi kandydatami. Oprócz wspomnianych wcześniej w brytyjskich mediach Manuela Pellegriniego oraz Roberta Manciniego, w orbicie zainteresowań włodarzy z London stadium znalazł się szkoleniowiec Szachtaru Donieck Paulo Fonseca.

Dziennik The Daily Mail zamieścił na swoich łamach zdjęcia, na których widać, jak Fonseca wraz ze swoim pełnomocnikiem Jorge Mendesem wjeżdżają na teren posesji Davida Sullivana w Essex. Według doniesień prasy, na trwającym 75 minut spotkaniu omawiano ewentualną przeprowadzkę Portugalczyka na London Stadium.

Paulo Alexandre Rodrigues Fonseca rozpoczął swoją trenerską karierę jako szkoleniowiec zespołu Estrela de Amadora U-19. Po dwóch latach zaczął swoją tułaczkę po portugalskich zespołach, gdzie głównie asystował lokalnym menadżerom. Samodzielnie prowadził dopiero Desportivo Aves, które doprowadził do trzeciego miejsca na drugim szczeblu rozgrywkowym w Portugalii. Dzięki temu został zatrudniony w pierwszoligowym Pacos de Ferreira. W trwającej jeden sezon przygodzie zajął trzecie miejsce, gwarantujące udział w kwalifikacjach Champions League.

Fonseca pracował także w Porto (w którym nie szło mu najlepiej), Bradze i ponownie w Pacos de Ferreira. W roku 2016 postanowił spróbować swoich sił poza ojczyzną. Dołączył do ukraińskiego Szachtra Donieck, który prowadził z sukcesami. Zgarnął wszystko, co było do wygrania na Ukrainie: Mistrzostwo ligi, puchar oraz superpuchar. Za swoje osiągnięcia został mianowany trenerem roku.