West Ham United przygotowuje się do ostatniego meczu u siebie w 2021 roku, a menedżer David Moyes jest zdeterminowany, aby jego drużyna zakończyła rok na wysokim poziomie.

Młoty będą gościć Southampton podczas Boxing Day. Chociaż nie udało się osiągnąć wyniku w starciu o Puchar Carabao, Moyes widział wiele powodów do entuzjazmu i chce podarować kibicom prezent świąteczny w grze przeciwko Świętym.

Mieliśmy doskonały rok 2021 i chcemy go zakończyć we właściwy sposób

Wiemy, że musimy wygrywać mecze. Nie skończymy wysoko, jeśli nie będziemy zwyciężać. Zajęliśmy naprawdę silną pozycję, więc z tego punktu widzenia postrzegamy to jako pozytywne.

Chcielibyśmy rzucić wyzwanie zespołowi na trzecim miejscu, aby spróbować zdobyć tę pozycję, ale w tej chwili skupiamy się na tym, aby wrócić na czwarte miejsce. Wykorzystamy każdą okazję, aby to zrobić. Mieliśmy naprawdę dobry rok i chcemy go mocno zakończyć, aby przejść do następnego wiedząc, że mamy tutaj zespół, który może rywalizować, rzucać wyzwania i odnosić największe sukcesy.

Zremisowaliśmy z Southampton na początku sezonu i wiemy, że utrudnią nam grę

Southampton było ciekawą drużyną w tym sezonie. Czasami byli w stanie konkurować z najlepszymi zespołami. Myślę, że styl Ralpha Hasenhüttla jest czymś, co utrwalił w drużynie naprawdę dobrze – gdziekolwiek się udają, dają zespołom trudne mecze.

Ralph Hasenhüttl

Ilość gier o tej porze roku to oczywiście wyzwanie

Mamy nadzieję, że damy graczom trochę czasu wolnego, a potem skupią się z powrotem na piłce nożnej.

Wyzwania polegają na upewnieniu się, że zawodnicy szybko się zregenerują i próbie wybrania najlepszego zespołu na dane spotkanie. To, czego nie chcemy, to doznać poważnych kontuzji i stracić kogoś na cztery lub sześć tygodni przez złą ocenę poziomu regeneracji.

Mamy taki harmonogram tutaj w Wielkiej Brytanii, odkąd pamiętam. Kiedy byłem małym chłopcem, chodziłem oglądać mecze w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok, więc wszystkie te rzeczy zawsze były częścią futbolu.

Muszę powiedzieć, że gracze nie mają praktycznie żadnych wolnych tygodni – ogólnie mamy bardzo mało wolnego czasu. Wierzę, że musi się zmienić, ale to eksperci, a nie ja, decydują o tym. 

Niedawno mieliśmy mały spadek, ale pracujemy nad powrotem do naszych wysokich standardów

Mieliśmy fantastyczny początek sezonu, który dał nam czwarte, a teraz piąte miejsce. Byliśmy tak dobrzy, że trudno byłoby to całkowicie utrzymać. Niektóre drużyny słabo rozpoczęły sezon i trochę się poprawiły, podczas gdy inne naprawdę dobrze zaczęły i trochę się chwieją, ale granie takiej liczby meczów i proszenie graczy o utrzymanie poziomu w każdym spotkaniu, może być trudne.

Jesteśmy zespołem rozwijającym się i próbującym budować – mieliśmy 18 miesięcy, w których rozwijaliśmy się i to nic niezwykłego mieć mały okres wzlotów i upadków

Zawodnicy przez cały sezon będą mieli okresy, kiedy będą w szczytowej formie i pełni pewności siebie, a będą też momenty, kiedy nie będą tak dobrzy. Musimy spróbować nimi zarządzać i pomóc im przez to przejść.

Nie różnimy się od nikogo innego, ale dla nas zachowanie spójności jest naprawdę ważne. Musimy trzymać się jak najdłużej na pewnym określonym poziomie. Genialne jest to, że nie mówię o pozostawaniu poza ostatnią trójką, bo takie były rozmowy w West Hamie przez długi czas. Zmieniliśmy to naprawdę szybko i cieszy mnie myśl o byciu w pobliżu najlepszych klubów.