Według szefa akademii Młotów Ricky’ego Martina klubem próbującym podpisać kontrakt z Divinem Mubamą był Manchester City. David Moyes odegrał jednak kluczową rolę w powstrzymaniu młodego napastnika przed dołączeniem do tego zespołu. 

Moyes, dając młodym graczom szansę w West Hamie, przekonał 17-latka do podpisania umowy z Młotami. W październiku wysoko oceniany Divin Mubama zawarł swój pierwszy profesjonalny kontrakt.

Divin Mubama

Dołączył do akademii jako ośmiolatek i zanim poświęcił swoją długoterminową przyszłość klubowi, był wiązany z przeprowadzką do Manchesteru City. Gdyby nie Moyes, gracz prawdopodobnie odszedłby, podążając śladami Joshuy Wilsona-Esbranda, który wyjechał do City w październiku 2019 roku.

Jak donosiły The Athletic i Hammers News w październiku, West Ham desperacko próbował zatrzymać 17-latka

Młodzi ludzie z Rush Green i Chadwell Heath wiedzą teraz, że istnieje realistyczna droga do pierwszego zespołu. Divin i inni będą zainspirowani tym, że gracze w wieku poniżej 18 lat i 23 lat dostają okazje, dlatego poświęcił swoją przyszłość klubowi – powiedział Ricky Martin The Athletic. Mam nadzieję, że znajdzie się w następnej fali młodych talentów, które mając możliwości odpowiednio je wykorzystają.

Być może najlepszym interesem Moyesa w West Hamie, będzie po prostu trzymanie takich  graczy z dala od zespołów czyhających na ambitnych, młodych zawodników za stosunkowo niską cenę.