David Moyes  przyznaje, że jego zespół nie jest obecnie w szczytowej formie, ale pochwalił swoich graczy za wewnętrzną wiarę i odporność.

Jak cenny może być ten punkt na koniec sezonu?

Mam nadzieję, że to naprawdę cenny punkt. Występ zaczął się dobrze, przez 20-30 minut szło nam przyzwoicie, ale nie nadążaliśmy i czułem, że Leicester trochę się poprawia dzięki naszym kiepskim decyzjom i wyborom podań, co doprowadziło do kilku rzutów rożnych i dało im szansę wywarcia nacisku.

Podjęliśmy kilka słabych decyzji przy piłce i zagraliśmy złe podania w momentach, w których mogliśmy doprowadzić do dobrych okazji. Sprezentowaliśmy im kilka rzutów rożnych i ostatecznie jeden z nich doprowadził do rzutu karnego – to było niefortunne, ale czułem, że to my daliśmy im szansę na powrót do gry. Generalnie widziałem, że sobie z tym radziliśmy w tamtym czasie całkiem nieźle.

Punkt jest sprawiedliwy

Wciąż jesteśmy w tym okresie, w którym tak naprawdę nie do końca znajdujemy nasz rytm i wiemy, że możemy zrobić o wiele lepiej. Chociaż nie gramy zbyt dobrze, wciąż zbieramy punkty.

Graliśmy z drużyną, która wygrała Puchar Anglii i która nie tak dawno była mistrzem ligi. Myślę, że Leicester było niewiarygodną drużyną i ma kilku świetnych graczy w swoim zespole, więc nie sądzę, że jest to zły wynik. W tym sezonie pokonaliśmy Leicester u siebie i zdobyliśmy punkt na wyjeździe.

Czy chcielibyśmy więcej? Oczywiście chcielibyśmy zrobić wszystko, aby trzymać się blisko pierwszej czwórki, ale dobrze sobie radzimy, a zawodnicy wykonują świetną robotę. Wracamy i będziemy próbować wycisnąć z nich wszystko co najlepsze – musimy poprawić naszą formę.

Isaa Diop był krytykowany przed dzisiejszym występem

Myślę, że Issa jest naprawdę dobrym zawodnikiem, jego forma była trochę nierówna, ale uważam, że jest ku temu kilka powodów. Lubimy Issę, naprawdę. On ma potencjał – powinien go pokazywać i dojrzewać z nim. Ma wiele dobrych atrybutów i jestem zadowolony, że zagrał dobrze. Był świadomy, że jest duża szansa iż będzie musiał wkroczyć do składu i wiedział o tym od samego początku. Był przygotowany mentalnie na taką ewentualność.

Dlaczego Vladimir Coufal został zmieniony

Musiałem spróbować zmienić sposób gry  po tej stronie boiska – zakończył Moyes.