Menedżer Młotów, David Moyes po meczu z Dinamo Zagrzeb chwalił swoich zawodników, za świetny wystep. West Ham kontrolował spotkanie z Chorwatami i pewnie wygrał 2:0.

– To świetne uczucie, przyjechać do Zagrzebia i być pierwszym zespołem od 14 spotkań, który pokonał Dinamo na ich stadionie, w fazie grupowej Ligi Europy. Nigdy nawet nie znałem tej statystyki, więc warto ją zapamiętać. To pokazuje, że zawodnicy grają teraz naprawdę dobrze. Mamy dobry balans i nasz futbol jest dobry. Chcieliśmy stworzyć jeszcze kilka okazji, ale miejmy nadzieję, że one nadejdą. W pierwszym meczach sezonu wykonaliśmy dobrą robotę. Wracając z Zagrzebia, czyli prawdopodobnie najtrudniejszego terenu w tej grupie, trzeba powiedzieć, że piłkarze wykonali świetną robotę. West Ham od dawna nie grał na europejskiej scenie, a poradziliśmy sobie naprawdę dobrze – przekonuje Moyes.

Nie dajmy się ponieść emocjom. Dopiero wygraliśmy pierwszy mecz w grupie i będzie jeszcze wiele zespołów, z którymi będziemy się mierzyć, w tych rozgrywkach. Skupiamy się na tym, aby nadal grać w Europie po świętach Bożego Narodzenia. To własnie chcemy zrobić. Musimy dobrze zarządzać grupą piłkarzy. Dzisiaj zrobiliśmy kilka zmian i daliśmy szansę piłkarzom, którzy grali mniej. Wszyscy wykonali dziś bardzo dobrą robotę. 

David Moyes odniósł się także do gry Michaila Antonio i Declana Rice’a, którzy zdobył w Zagrzebiu po jedynym golu. Dla Jamajczyka było to piąte trafienie w tym sezonie.

Michail pokazał swoje umiejętności, wykorzystał szansę na zdobycie gola i byłem z niego dziś bardzo zadowolony. Potrzebujesz strzelać gole w różnych sytuacjach, a on przejął złe podanie rywala do tyłu i dzięki swojej szybkości udało mu się trafić do siatki. To był fajny gol i ogólnie jego gra była dziś dobra. Podoba mi się jego gra i wiele innych rzeczy które robił. Ten mecz mieliśmy pod kontrolą przed większy okres czasu. 

– Declan Rice rozegrał swój 150. mecz dla klubu i przypieczętował go zdobyciem bramki. To naprawdę dobre dla Declana. Wiemy co ma w swoim repertuarze i wiemy, że może pokazać jeszcze więcej. Staje się coraz lepszy, a obserwowanie go jak się ciągle doskonali bardzo nas cieszy. Robi kolejny krok w celu bycia jeszcze lepszym pomocnikiem. Mamy dobrych pomocników, Declana i Tomasa, którzy strzelają gole. Miejmy nadzieję, że nadal będą zdobywać gole – dodał szkoleniowiec Młotów.

– Byłem podekscytowany wygraną również, ze względu na naszych fanów. To była wspaniała noc i po raz pierwszy posmakowaliśmy wygranej w Lidze Europy. Mam nadzieję, że wszystkim podobał się Zagrzeb. Jestem pewien, że tak jest i mam nadzieję, że dołożymy kolejne zwycięstwa do tego.