Straciliśmy w kiepskim stylu pierwszego gola, co dało im przewagę i oznaczało, że musieliśmy ścigać wynik

Wiele rzeczy było dzisiaj dla nas trudnych, ale nigdy nie używamy tego jako wymówki. Prawie cała drużyna, którą dzisiaj graliśmy to zawodnicy grający w rozgrywkach europejskich, więc mają wszelkie kwalifikacje, aby zagrać w pucharze.

West Ham miał trochę szczęścia

Daliśmy im szansę na zdobycie bramki, co naprawdę utrudniło wyścig i sprawiło, że było to trochę bardziej niezręczne, niż byśmy chcieli. Naprawdę nasi rywale zasługują na uznanie. Zagrali bardzo dobrze i sprawili, że było nam naprawdę ciężko. Mieliśmy szczęście, że przez to przebrnęliśmy, ale dla nich doprowadzenie do rzutów karnych byłoby jeszcze bardziej zadowalające. Oni chyba nawet na to zasłużyli.
Myślałem, że nie damy rady przez to przejść. Wydawało mi się, że to jest mecz, w którym wszystko czego spróbowaliśmy nie wyszło, ale kiedy gra się toczyła, cały czas byliśmy w stanie wejść i stworzyć więcej szans – na szczęście tak się stało i wygraliśmy w dogrywce.

Mieliśmy okazję, aby się pokazać… wygraliśmy, ale w dramatycznym spotkaniu

Kidderminster był dziś znakomity, dobrze się przygotował na spotkanie z nami. Mieli mecze, kiedy my mieliśmy przerwę, więc to my powinniśmy wejść jako świeższy i wypoczęty zespół, ale to oni wyglądali na bardziej gotowych na całą sytuację.
Ciężko na to pracowali, mieli trochę szczęścia, którego potrzeba w piłce. Nie zajdziemy daleko, jeśli będziemy grać w ten sposób. Mam nadzieję, że nie zrobimy tego ponownie. Przed nami długa droga, żeby trafić do finału. Mamy dużo pracy do wykonania i będziemy musieli się znacznie poprawić, żeby myśleć o czymś więcej.

Declana Rice

Wchodząc zrobił różnicę, którą każdy mógł zobaczyć. Potrzebowaliśmy go, a w czasie meczu wyglądało na to, że nikt inny prawdopodobnie nie zdobędzie gola i potrzebowałem specjalnego gracza. Declan ma teraz więcej wielkich momentów, dojrzewa jako zawodnik i ma większy wpływ na całą drużynę, dlatego powiedziałem, że to wydanie specjalne gracza – my wszyscy widzimy go w tym świetle.

Kidderminster zasługuje na ogromne uznanie

Nie stracili wielu bramek w meczach ligowych i radzili sobie dobrze w ciągu tygodnia. Warunki do gry nie są tam idealne, ale to tam odbyła się ta runda FA Cup i my musimy być gotowi przyjeżdżać do takich miejsc. Myślę, że gdyby mecz odbywał się na londyńskim stadionie, byłby zupełnie inny, ale to część tej gry. Tego rodzaju rozgrywki cieszą się tak dużym zainteresowaniem mediów, ponieważ mogą one wywołać szok. Przecież dzisiaj przez długi czas wszyscy go przeżywaliśmy.
Nie zagraliśmy tak dobrze jak powinniśmy, ale cała moja pochwała skierowana jest do Kidderminster – to oni zagrali świetnie.

Kurt Zouma – uraz

Myślę, że nic mu nie jest. Trochę się martwiłem, bo plan nie polegał na tym, aby grać z nim tak długo, ale wprowadziliśmy inne zmiany, aby wygrać, więc niestety nie byłem w stanie go zmienić.

Co działo się w szatni w przerwie?

Powiedziałem chłopcom, żeby się pokazali i byli trochę bardziej konkurencyjni – by udowodnili, że potrafią grać na tym poziomie. Kidderminster zademonstrował, że potrafi grać przeciwko graczom Premier League, więc my musieliśmy zaprezentować, że potrafimy grać przeciwko graczom konferencyjnym. Prawdę mówiąc nie sądziłem, że to zrobimy i że uda się wygrać w dogrywce.
Moi zawodnicy to wspaniali gracze i mają świetne nastawienie – dzisiaj Kidderminster bardzo nam utrudnił grę, a do tego doszły niekomfortowe warunki. Wzmocniliśmy ich mentalność, pozwalając im zdobyć gola bardzo wcześnie.

Czy Michail Antonio zagra we wtorek?

Wyjechaliśmy z Londynu wczoraj o drugiej, a Micki jeszcze nie wrócił, dlatego nie mieliśmy go dzisiaj w kadrze – to nie jest łatwa sytuacja, która dałaby mi możliwość wyboru. Nawet go nie widziałem, odkąd wrócił.