W letnim okienku transferowym, może wreszcie nadejść dobra wiadomość dla West Hamu, dzięki rozwojowi sytuacji pomiędzy Leeds United i Evertonem.

Według raportu The Mirror, Hammers są chętni do pozyskania napastnika Leeds. 19-letni reprezentant Włoch był jednym z nielicznych ważnych graczy dla Leeds United, które spadło z ligi w zeszłym sezonie. Gnonto jest teraz pożądany przez kluby w całej Europie, w tym West Ham i Everton.

Podczas gdy Gianlucca Scamacca prawdopodobnie opuści West Ham i wróci do Serie A, David Moyes desperacko potrzebuje wzmocnień. Młoty już przegapiły zarówno Harveya Barnesa, jak i Carlosa Borgesa, którzy grają na tej samej pozycji, co Gnonto. Jest to więc wyraźnie obszar, który Moyes chce wzmocnić.

Kilka tygodni temu pojawiły się złe wieści dla West Hamu, kiedy raport Sport Italia donosił, że Everton przebił West Ham, aby zbliżyć się do podpisania kontraktu z graczem Leeds. Moyes ma drugą szansę na podpisanie umowy z Włochem, ponieważ rzekomo ten, powiedział swojemu agentowi, by zlekceważył Everton.

Według źródeł TEAMtalk, skrzydłowy Leeds dał jasno do zrozumienia, że przeprowadzka do Evertonu nie jest dla niego atrakcyjna. To otwiera drogę West Hamowi do ponownego rozpalenia ich zainteresowania, gdy desperacko szukają posiłków.