Gol Saida Benrahmy w pierwszej połowie zdobyty za sprawą niefortunnej interwencji Davida De Gei, przypieczętował trzy punkty dla Hammers, dając im siedem punktów przewagi nad strefą spadkową w Premier League.

David Moyes był zachwycony widząc, jak jego drużyna odniosła niezwykle ważne zwycięstwo nad Manchesterem United w niedzielny wieczór. Menadżer mówił podczas pomeczowej konferencji, że jego zespół w pełni zasłużył na taki wynik i cieszy się, że zawodnicy do końca spotkania wytrzymali niesamowitą presję.

Piłkarze pokazali charakter. Zawsze myślałem, że kiedy jesteś w takiej sytuacji, musisz wygrać ważny mecz, aby uwolnić się od kłopotów. Wygraliśmy ważną grę. Są spotkania, które się wyróżniają i pamiętam je. Bez wątpienia zapamiętam dzisiejszy wieczór. Pokonanie Manchesteru United nie jest łatwe.

To ogromny krok w stronę bezpieczeństwa – powiedział Moyes. Zdobycie trzech punktów to wielka sprawa przeciwko komukolwiek, ale przeciwko Manchesterowi United było dla nas ogromnym przeżyciem. Zawodnicy pokazali wspaniały charakter, wielkiego ducha. Mieli też świetne momenty i grali dużo bardziej jak ten West Ham, którego prawdopodobnie widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku lat.

Myślę, że dzisiejsze zwycięstwo stawia nas w znacznie silniejszej pozycji. 28 maja będzie dniem, w którym będziemy mogli powiedzieć, że to wystarczająca liczba punktów, ale w tej chwili, musimy iść dalej i starać się wygrywać, a to po prostu daje nam szansę nabrać pewności siebie.

Publiczność była dziś naprawdę dobra, odegrała ważną rolę, karmiła się zawodnikami – mieliśmy całkiem sporo strzałów na bramkę, unieważniona bramka i sytuacja, w której powinniśmy otrzymać być może rzut karny. 

Czy to nie jest dziwne, że VAR nie sprawdził sytuacji na rzut karny?

Tak. Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że mnie to tak wiele nie kosztowało, jak w zeszłym tygodniu, kiedy wiedziałem, że mogło to zrobić dużą różnicę. Mam nadzieję, że gdzieś w nadchodzących tygodniach, dostaniemy naszą sprawiedliwą część, ponieważ te decyzje z ostatnich spotkań były przeciwko nam. Myślę, że dochodzimy do punktu, w którym nie jesteśmy do końca pewni, gdzie VAR będzie interweniował, a gdzie nie. W każdym razie, nie zdenerwowało  mnie to dzisiejszego wieczoru, ale mógłbym mówić inaczej, gdyby wynik nie poszedł po mojej myśli.

Czy w szatni spada presja?

Oczywiście, że tak. Grając przeciwko tak dobrej drużynie jak Man United, wiedzieliśmy, że damy radę, ale teraz mamy kolejne duże wyzwanie w środku tygodnia, więc mamy na co czekać i mamy bazę do pozytywnego nastawienia.

Declan Rice 

Znowu był dziś wyjątkowy, ale myślę, że mamy kilku naprawdę wielkich graczy. Dec ma wielki talent do odbierania piłki. Widzieliście go grającego dla Anglii, widzieliście umiejętności, których używa do odzyskiwania piłki i poruszania się wśród graczy na boisku. Jest świetny, bardzo szybki. Jestem zadowolony, ale nie zaskoczony. Będzie przyciągał wzrok innych klubów, dlatego że jest prawdopodobnie najlepszym angielskim pomocnikiem i dlatego będzie bardzo drogi, jeśli ktoś podejmie się sprowadzenia go.

Tomáš Souček

Występy Tomáša Součka poprawiały się w miarę upływu czasu. Z głową jest w porządku, po prostu zderzył z rywalem, został opatrzony i to wszystko.

Nayef Aguerd

Myślę, że spisał się dziś bardzo dobrze, ponieważ mierzyliśmy się z dobrymi przeciwnikami. O niego trochę się martwiłem. Był chory, bardzo chory i jest chłopcem, który w ogóle nie ma odpowiedniej wagi. To, że nie czuje się dobrze oznaczałoby, że zawsze będzie trochę przygnębiony i słaby. Jest naprawdę utalentowanym piłkarzem, ale wciąż przyzwyczaja się do rygorów i tego, co to znaczy być obrońcą w Premier League – że ​​musi cały czas blokować i bronić, ponieważ jest tak wielu dobrych graczy w naszej lidze. Uważam jednak, że zagrał dziś bardzo dobrze.