Według najnowszych doniesień portalu Claret & Hugh, West Ham latem próbował pozyskać Danny’ego Rose’a z Tottenhamu, ale odstraszyła ich perspektywa negocjacji z Danielem Levym. 

Działacze Młotów i Kogutów żyją w napiętych relacjach od kilku lat, kiedy to działacze WHU próbowali pozyskać z Tottenhamu Emmanuela Adebayora. Wówczas Levy zablokował przenosiny napastnika do wschodniej części Londynu.

30-letni obrońca nie został zgłoszony przez Spurs do rozgrywek Premier League, a według wielu angielskich źródeł klub chciałby zdjąć zawodnika z listy płac i prawdopodobnie zaoferuje mu rozwiązanie kontraktu za obupólna zgodą. Taki obrót spraw mógłby spowodować, że West Ham spróbuje zakontraktować Rose’a na zasadzie wolnego transferu. Jeśli tak się stanie to panowie Sullivan i Gold będą mogli pozyskać gracza bez negocjacji z prezesem Tottenhamu.

W poprzednim sezonie Rose był wypożyczony na pół roku do Newcastle United. W klubie znad rzeki Tyne rozegrał 13 spotkań. W West Hamie wzmocniłby rywalizację na pozycji lewego obrońcy lub wahadłowego. Przy grze Aarona Cresswella w trzyosobowym bloku stoperów, jedyną alternatywą dla Arthura Masuaku jest młody Ben Johnson, który dużo lepiej czuje się na prawej stronie defensywy.

Foto: REX FEATURES