West Ham United ogłosił, że Dan Chesters podpisał nowy kontrakt z klubem do lata 2024 roku. Obiecujący pomocnik, który w tym sezonie stał się ważną postacią w West Hamie United U23 i zadebiutował w drużynie seniorskiej w Lidze Europy, podpisał z klubem dwuipółletni kontrakt.

Dan Chesters do West Hamu dołączył w wieku dziewięciu lat. Przeszedł przez Akademię i zaliczył 46 występów we wszystkich rozgrywkach dla drużyny U23,  debiutując w kampanii 2017/18.

19-latek wziął udział w 18 meczach U23 w tym sezonie, strzelając jedną bramkę i zapewniając pięć asyst

Obecny trener U23 Mark Robson jest zachwycony, że Chesters poświęcił swoją przyszłość West Hamowi i wierzy, że pomocnik ma wszystkie atrybuty, aby kontynuować swoją drogę do pierwszej drużyny.

Dan jest młodym chłopakiem, który naprawdę zrobił na nas wrażenie, odkąd tu jestem. Jest szybkim zawodnikiem, ma dobre tempo i uwielbia wbiegać z tyłu, co jest prawdziwym plusem. Technicznie jest dobry przy piłce. Jesteśmy zadowoleni z nowej umowy – teraz mamy więcej czasu, aby z nim pracować i pomóc mu się rozwijać – powiedział Robson.

Dużo rozmawialiśmy z Danem o tym w jakich obszarach możemy go jeszcze bardziej ulepszyć i wyznaczyć mu kilka celów. Wyzwaniem dla Dana jest teraz osiągnięcie tych założeń do końca sezonu. Być może nawet wejdzie na boisko pierwszego zespołu w nadchodzącym roku.

Sezon 2021/22 był jak dotąd najważniejszym sezonem Chestersa. Absolwent Akademii po raz pierwszy wystąpił w drużynie seniorskiej, wchodząc jako rezerwowy w wygranym 3:0 meczu West Hamu United z KRC Genk w Lidze Europy

Bycie w tym klubie wiele dla mnie znaczy – powiedział Chesters. Nie sądziłem, że zajdę tak daleko. Grałem w piłkę z miłości do tego – teraz traktuję to dużo poważniej. Ten rok był dla mnie szalony. Osiągnąłem wiele celów. Wejście na boisko na mój pierwszy mecz seniorski, to było szalone doświadczenie – patrzyłem i widziałem światła, wszystkich fanów. To było niesamowite przeżycie.  Nie potrafię opisać nawet tego hałasu  na trybunach, który mnie przywitał. Nigdy nie wierzyłem, że dostanę taki moment.

Mając zapewnioną przyszłość w West Hamie United, Chesters ma nadzieję, że będzie mógł nadal imponować i zdobywać jeszcze więcej szans na występy w pierwszej drużynie przez pozostałą część kampanii 2021/22 oraz w nadchodzących sezonach.

W ciągu najbliższych kilku lat chcę grać w pierwszej drużynie, a może wyjechać gdzieś na wypożyczenie i pokazać, co potrafię. Chcę być w pierwszej drużynie i wokół niej. Muszę tylko nadążać za nimi i pozostać w formie. Nie mogę ani chwili stracić – zakończył Dan Chesters.