Według Calciomercato, West Ham United uważnie śledzi sytuację dotyczącą przyszłości Hwang Ui-jo we francuskim klubie Bordeaux.

David Moyes chce odświeżyć swoje pozycje ofensywne – to akurat prawda, ale czy nie jedyna w tej informacji?

Uważa się, że klub zidentyfikował reprezentanta Korei Południowej, jako jeden z celów do wypełnienia tej roli przed kolejną kampanią, ale mają do czynienia z konkurencją ze strony wielu klubów, w tym Nantes, Marsylii i Schalke. West Ham szuka napastników, którzy dadzą wsparcie dla Jarroda Bowena w przyszłym sezonie.

To co sprawia, że ​​Ui-jo jest lekko realistycznym celem dla Młotów jest fakt, że Bordeaux zostało zdegradowane, podczas gdy napastnik wchodzi teraz w ostatni rok swojego kontraktu z klubem

Hwang był jednym z niewielu jasnych punktów, rozczarowującej kampanii Bordeaux. W 32 meczach strzelił 11 bramek i zaliczył dwie asysty. Reprezentant Korei strzelił 25% goli dla francuskiego klubu w sezonie Ligue 1 2021/22.

Teraz wielkim znakiem zapytania jest to, jak Moyes zintegrowałby go z zespołem. Z pewnością nie może wejść do nowej ligi i zacząć od razu gry w pierwszym składzie. Musiałaby nastąpić rotacja.

Podpisanie kontraktu z kimś takim jak Hwang oznacza, że ​​reprezentant Korei Południowej miałby dużo czasu na grę w rozgrywkach pucharowych, takich jak Liga Konferencji Europy i Puchar Ligi.