Bartłomiej Drągowski przed zbliżającym się okienkiem transferowym przykuwa uwagę wielu klubów. Polak w młodym wieku broni regularnie i z powodzeniem bramki Fiorentiny. Choć jego kontrakt wygasa dopiero za dwa lata, we Florencji już  pracują nad jego przedłużeniem. 

W kontekście Drągowskiego w medialnej przetrzeni pojawiają się bardzo poważne kwoty transferowe. Podobno właściciel Fiorentiny wycenia go na minimum 20 milionów euro, a w  niektórych publikacjach pada kwota nawet o 10 milionów większa.

Temat transferu nie został skonkretyzowany – jeśli Drągowski miałby zmienić klub, nie wiadomo na który. Agent piłkarza niedawno potwierdzał, że doszło do kontaktu z władzami Borussii Dortmund, ale zapewne nie robiłby tego tak chętnie, gdyby transakcja miała zmierzać do realizacji.

Znany włoski dziennikarz, regularnie dostarczający newsów transferowych, Nicolo Schira podaje, że o polskiego bramkarza pytały trzy kluby angielskiej Premier League.

Zainteresowanie Drągowskim wyraża Everton, Tottenham oraz West Ham United

West Ham wydaje się o tyle ciekawym kierunkiem, że jest w nim Łukasz Fabiański, który zapewne pomógłby Drągowskiemu w wejściu do szatni. Kilkakrotnie zawodnicy spotkali się już w reprezentacji Polski. Pytanie tylko, czy Drągowski będzie chciał siedzieć na ławce? W West Hamie wciąż – i wydaje się, że na długo jeszcze – niekwestionowaną „jedynką” jest Fabian.

Regularnie mówi się również o odejściu Hugo LIorisa z Tottenhamu, ale czy w tym przypadku władze „Kogutów” chciałyby zastępować topowego golkipera kimś tak niezweryfikowanym na tym poziomie jak Drągowski?

Podstawowym golkiperem Evertonu jest Jordan Pickford. Też nie wydaje się prawdopodobnym, aby ta sytuacja miała ulec zmianie. A jeśli, to czy między słupkami stanąłby na stałe zawodnik włoskiej Fiorentiny?

Chrapkę na 23-latka podobno ma również Atalanta.

Nie próżnuje także Fiorentina. Tuż po zakończeniu sezonu ma dojść do rozmów dotyczących przedłużenia kontraktu Drągowskiego, ale wiadomo że atrakcyjna oferta może zrobić swoje.

Polak rozegrał w tym sezonie komplet 33 meczów w Serie A. Zanotował  sześć czystych kont.