Pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, czy West Ham podpisze z Lingardem krótkoterminowy kontrakt. Szeroko mówi się, że Wilki i tureckie kluby rywalizują z Młotami o 30-letniego pomocnika. Ostatnim, którego łączono z Lingardem, jest turecki gigant Besiktas.

Biorąc pod uwagę, że Anglik trenuje z West Hamem od ponad trzech tygodni, dołączenie do innego klubu na tym etapie byłoby prawdziwym znieważeniem, zwłaszcza po tym, jak na początku tygodnia David Moyes w świetnych słowach potwierdził, że Lingard kontynuuje treningi z zespołem. Warto zauważyć, że Szkot nie krył pochwał dla pomocnika i jego poziomu sprawności.

Niektórzy fani West Hamu są zdziwieni, dlaczego Lingard nie podpisał jeszcze kontraktu, mimo że nadal może do niego dołączyć pomimo upływu ostatecznego terminu powołania składu Premier League

Źródło będące blisko zarządu West Hamu ujawniło, że klub zamierza dołożyć wszelkich starań, aby przygotować gracza do podpisania kontraktu. Dziś klub na oficjalnej stronie pozostawił pewną sugestię, potwierdzającą, że Anglik jest poważnie rozpatrywany do tego ruchu.

Opublikowano artykuł potwierdzający skład Premier League na ten sezon 

Londyńczycy, zgłaszając tylko 24 zawodników, a nie 25, dali jasno do zrozumienia, że pozostawiają jedno „wolne” miejsce. Już tutaj Młoty potwierdzają, że może być ono przygotowane na sprowadzenie zawodnika na zasadzie darmowego transferu. To najwyraźniejsza wskazówka, że ​​Lingard wkrótce dołączy do klubu, czy dziennikarska nadinterpretacja?

Każdy skład Premier League może posiadać maksymalnie 25 zawodników, w tym nie więcej niż 17, którzy nie spełniają kryteriów Home Grown Player (HGP). Pozostała część drużyny, maksymalnie do 25 piłkarzy, musi pochodzić z kraju.

The Hammers wymienili 24 starszych garczy, w tym ośmiu HGP, którzy niezależnie od narodowości i wieku byli zarejestrowani w dowolnym klubie zrzeszonym w The Football Association lub Football Association of Wales przez okres trzech pełnych sezonów, nieprzerwanie lub 36 miesięcy przed swoimi 21. urodzinami (lub końcem sezonu, w którym kończyli 21 lat). W styczniowym oknie transferowym można wprowadzać zmiany w składzie Premier League, a kluby, które nie obsadziły wszystkich 25 miejsc, mogą w dowolnym momencie podpisywać umowy i rejestrować wolnych agentów, którzy nie mają klubu, pod warunkiem uzyskania zgody Premier League.