David Moyes przyznał, że ma w planie sprowadzenie napastnika podczas styczniowego okna transferowego. Nie jest jednak pewne, czy uda mu się znaleźć zawodnika dokładnie takiego, jakiego potrzebuje. 

Ofensywny pomocnik Nikola Vlasic dołączył do Młotów latem i pomimo pewnych obietnic, Chorwat rozpoczął w tym sezonie tylko jeden mecz Premier League. To pokazuje, że sam transfer nie oznacza jeszcze, że zawodnik wskakuje do składu i odrazu jest idealnie dopasowany do wymagań menadżera.

Moyes jest zadowolony z postępów, jakie poczynił Vlasic i wierzy, że zawodnik będzie już gotowy, by zająć pozycję Saida Benrahmy, gdy Algierczyk wyjedzie na Puchar Narodów Afryki w styczniu.

Pomimo tego, że Vlasic i Lanzini naciskają na bardziej regularną grę, Moyes przyznał, że West Ham może chcieć podpisać kolejny kontrakt w przyszłym miesiącu

Być może uda się w jakiś sposób dodać kogoś do linii frontu, co pozwoliłoby nam na większe alternatywy na poszczególnych pozycjach – powiedział Moyes. Said może odgrywać kilka ról, a my możemy o tym zdecydować nawet w dniu, w którym go wykorzystujemy.

Nicky jest bardzo podobny, może grać też te role. Mam nadzieję, że jeśli nie weźmiemy nikogo, to Nikola Vlasic jest gotowy, jako zastępca Benrahmy. Manuel Lanzini pokazuje, że on również może pełnić kilka ról. Musimy być elastyczni w stosunku do tego, co mamy.

Benrahma może przegapić aż osiem meczów West Hamu podczas AFCON 2021

Chcielibyśmy kogoś dodać, ale mam nadzieję, że w styczniu Vlasic będzie trochę lepiej przygotowany i gotowy dla nas w tym okresie, kiedy Said wyjedzie – dodał Moyes. Spróbuję wykorzystać go trochę więcej. Aż do ostatnich meczów zespół grał naprawdę dobrze i nie było zbyt wielu zmian, dlatego rzadko mogliśmy go obserwować. Vlasic z pewnością wchodzi teraz znacznie bardziej w nasze myśli – miał czas, aby się zaaklimatyzować.

Pamiętam, że Benrahma potrzebował także dużo czasu, aby nauczyć się angielskiej piłki. Said zrobił dla nas w tym roku wiele dobrych rzeczy, wyglądając już bardziej jak piłkarz Premier League. Potrzebujemy tylko tego stałego poziomu od niego, a także regularnych asyst i trafień.

Benrahma był wykorzystywany rzadko podczas swojego pierwszego sezonu w West Hamie, ale Moyes wyjaśnił, jaka jest różnica pomiędzy tym, jakim zawodnikiem Benrahma przyszedł, a na jakim poziomie jest teraz. I tego menadżer oczekuje od każdego gracza, zanim w pełni mu zaufa i wpuści na boisko.

Said stał się bardziej graczem zespołowym. Wykonuje dużo pracy dla drużyny i było to coś, o czym wiedzieliśmy, że musi nastąpić. Teraz musi stać się kimś, kto regularnie asystuje i postrzega to, jako znaczną część swojej gry – powiedział Moyes.

Chcemy, aby był strzelcem bramek, ale potrzebujemy go także, aby asystował i stwarzał okazje. W tej chwili stał się bardziej niezawodny niż był w poprzednim sezonie.

W zeszłym roku była u niego niespójność, której nie akceptowałem, ponieważ on mógł zrobić coś dobrego, ale i mógł zawodzić. Nie miałem pewności co danego dnia zaprezentuje. Powiedziałem mu, że jeśli chce grać, będzie musiał osiągnąć poziom oczekiwanej przeze mnie spójności – my tego potrzebujemy, jako zespół. Byłem wobec niego uczciwy, a on ciężko trenował i pracował, aby być dziś w tym miejscu w którym się znalazł.