Szef West Hamu United David Moyes w przeszłości otwarcie wyrażał chęć poprowadzenia zespołu Glasgow – wakat Rangersów może wzbudzić jego zainteresowanie?

Moyes znajduje się pod ogromną presją w West Hamie po kiepskim początku kampanii Premier League, w wyniku którego Młoty zajmują dopiero 16. miejsce. Dotychczasowe doniesienia sugerują, że West Ham chętnie poprze Moyesa i zatrzyma go jako menedżera podczas przerwy zimowej, ale nie ma złudzeń co do presji, z jaką się mierzy się Szkot.

Ostatnie wiadomości z Ibrox mogły wzbudzić zainteresowanie Moyesa?

Giovanni van Bronckhorst został zwolniony przez Rangersów po fatalnej kampanii w europejskich pucharach i słabych wynikach w szkockiej Premiership. Klub z Glasgow szuka teraz następcy, a Moyes mógłby umieścić swoje nazwisko wśród kandydatów do objęcie tego stanowiska.

Urodzony w Glasgow menedżer spędził trzy lata w Celticu na początku swojej kariery piłkarskiej i zawsze wyrażał chęć powrotu do rodzinnego miasta.

Zapytany, czy byłby zainteresowany zarządzaniem Rangersami lub Celticem w 2018 roku, Moyes powiedział:

Tak, byłbym. Byłem blisko obydwu raz czy dwa razy i dużo o tym myślałem. Byłbym więc zainteresowany. To mój dom i chciałbym kiedyś wrócić i to zrobić.

To był jednak 2018 rok… 4 lata temu, a w tym czasie wiele się zmieniło. Czy plany i marzenia Moyesa również uległy zmianie pod wpływem czasu, czy nadal rozpatrywałby taką opcję?

Być może nie ma lepszego czasu dla niego, aby spełnił swoje marzenie. Wydaje się, że jeśli coś ogromnie na plus nie zmieni się w zespole, może zbliżać się koniec „ery Moyesa” na stadionie w Londynie. Odejście teraz zaoszczędziłoby jemu i klubowi kłopotów. Jednak Szkot włożył w West Ham całe swoje serce i energię i myśląc racjonalnie… On sam nie odejdzie, będzie ratował klub i zespół. To nie jest człowiek, który ucieka przed problemami. Zwolnienie natomiast splamiłoby jego historię pracy i to co zrobił do tej pory we wschodnim Londynie. Jeśli odejdzie na własnych warunkach, jego kadencja w West Hamie z pewnością zostanie odzwierciedlona w znacznie lepszym świetle.