18-letni Divin Mubama strzelił swojego pierwszego gola dla seniorskiej drużyny, Levi Laing wszedł z ławki i zapisał debiut w zespole Moyesa – środkowy obrońca wszedł na boisko w tym samym czasie, co inny zawodnik U21 – Freddie Potts. Dla Pottsa był to trzeci występ w pierwszej drużynie (wszystkie w europejskich rozgrywkach).

Oto co powiedzieli zawodnicy po spotkaniu z cypryjskim zespołem AEK LArnaka

Levi Laing: Nie mogę przestać się uśmiechać! Co za noc! Jako młody chłopak modlisz się o takie czasy, a potem to się dzieje. To jest takie wielkie „wow, – ja zadebiutowałem” i jestem teraz bardzo szczęśliwy. Nie sądziłem, że dostanę aż pół godziny, ale zespół czuł się komfortowo, więc trener powiedział mi, że wchodzę. Byłem zdenerwowany, dopóki nie dostałem piłki – teraz po prostu nie mogę przestać się uśmiechać.

Trudno pojąć, że właśnie grałem przed 40 000 fanów. To naprawdę duży krok naprzód. Ale kiedy już dotrzesz do piłki, skupiasz się na grze – nie myślisz co się dzieje poza boiskiem. To było po prostu niesamowite – dostałem szansę na pokazanie, co potrafię. 

Freddie jest czołowym piłkarzem. Jest agresywny w ataku i dobry w podaniach. Jest wszystkim, czym chciałbyś, żeby był pomocnik. Oczywiście mamy Declana Rice’a. Dec bardzo pomaga mu w grze, ale Freddie to bardzo, bardzo dobry piłkarz dodał Laing.

Freddie Potts

Drugi z zawodników Akademii miał te same emocje ponad rok temu  – czy miło było dostać trochę więcej minut?

Freddie Potts: Myślę, że skład, który mamy w tym roku, jest pełen bardzo dobrych graczy. Zespół jest zbyt duży, więc wiemy, że za wiele okazji możemy nie dostać, ale wszyscy jesteśmy po prostu wdzięczni za szansę jaką dał nam menadżer i mam nadzieję, że daliśmy dobry występ i odwdzięczyliśmy się za to.

To zapewne zwiększa szansę do zdobycia kolejnych minut, szczególnie w takie noce jak te, europejskie. Myślę, że zawsze najlepiej się w nich gra. Europejskie rozgrywki są najlepsze i jesteśmy po prostu wdzięczni za możliwości, które otrzymujemy.

Bardzo się cieszę, że Levi zadebiutował,. Wszyscy wiedzą, że o dobry zawodnik, nie ma co do tego wątpliwości. Myślę, że jego osobowość też nie ma sobie równych. To zabawna postać, a na boisku pokazuje, że jest wspaniałym liderem. Myślę, że radzi sobie naprawdę dobrze w U21 i zasłużył na swoją szansę. Z miejsca, w którym grałem, pomagał mi i zasłużył na swoją szansę.

Divin Mubama

Wspaniale było zobaczyć także, jak Divin zdobył swoją pierwszą bramkę dla drużyny seniorskiej – to napawa optymizmem. Patrzę na formę w jakiej jest, a statystyki mówią same za siebie. Strzelał gole w prawie każdym meczu w ciągu ostatnich kilku miesięcy i wydaje mi się, że wszyscy czekaliśmy na niego.  Rozmawialiśmy o tym, zanim się pojawił. Mówiliśmy mu, że potrzebujemy go do zdobywania punktów, aby utrzymać wyniki – uwielbiamy go – zakończył Potts.