Stoperzy West Hamu w ostatnich dniach pokazują bardzo dobrą skuteczność w ofensywie. Z Evertonem do siatki trafił Angelo Ogbonna, a we wczorajszym meczu z Genk, na listę strzelców wpisali się Craig Dawson i Issa Diop. Po spotkaniu Anglik pochwalił zespół za bardzo dobry występ i pewną wygraną.

To był oczywiście bardzo dobry występ wszystkich graczy. Zdobycie bramek przez stoperów i zaliczenie czystego konta wskazuje, że to była dobra noc. Zdobyłem bramkę na 1:0 i to był bardzo ważny gol do szatni, który dał nam więcej pewności siebie. Wiemy, że czasami nie uda nam się zdobyć dwóch czy trzech goli do przerwy, więc chłopaki byli bardzo skoncentrowani do ostatniego kopnięcia piłki w meczu. Oczywiście dla zawodnika rozczarowujące jest gdy siedzi na ławce, ale po prostu będę ciężko pracował na treningach, aby przeżyć jeszcze więcej takich nocy – powiedział po meczu Dawson.

Obecnie bardzo dobrze nam idzie. Zaliczyliśmy kilka czystych kont z rzędu, więc chcemy to kontynuować. Będziemy ciężko pracować i zobaczymy co się stanie. Czyste konto jest zawsze bardzo ważne dla zespołu i wspaniale jest się do tego przyczynić. Oczywiście gramy w różnych rozgrywkach, ale wszyscy ciężko pracują i każdy chce zrobić jak najwięcej gdy nadarzy się okazja. Zaufanie w zespole jest na wysokim poziomie. Twardo stąpamy po ziemi i skupiamy się na każdym kolejnym meczu. Mamy przed sobą wiele meczów, więc potrzebujemy wielu zawodników gotowych do gry – dodał.

Bramki Diopa i Dawsona sprawiły, że w ostatnich dwóch meczach stoperzy Młotów zdobyli trzy z czterech goli całego zespołu. Wszystkie te bramki padły po stałych fragmentach gry.

Ważne jest dobre dośrodkowanie. Myślę, że to najważniejsza rzecz, bo mamy dobrych graczy, którzy świetnie odnajdują się w polu karnym, przy stałych fragmentach gry. Ważne jest żeby utrzymać ten trend i trafiać do siatki po stałych fragmentach. 

Teraz czeka nas ciężki mecz z Tottenhamem. Ale jest to spotkanie na które czekamy. To wielki pojedynek. Oczywiście czekamy na takie wyjątkowe noce jak dzisiaj, ale niedziela też będzie wyjątkowa i wiem, że fani będą z nami – zakończył obrońca Młotów.