Dan Chesters zadebiutował w pierwszym zespole West Ham United, podczas wczorajszego spotkania z Genk, w Lidze Europy. Młody pomocnik jest dziewiątym piłkarzem, który miał szansę rozegrać swój pierwszy mecz w seniorskiej drużynie, za kadencji Davida Moyesa. 

Szkocki menedżer nie boi się stawiać na młodzież. Podczas swojej kariery w piłce nożnej, wprowadził do swoich zespołów wielu zdolnych młodzieńców. Nie inaczej jest w West Hamie. Od momentu dołączenia do klubu, w grudniu 2019 roku – Moyes dał szansę debiutu dziewięciu piłkarzom z akademii.

Przed Chestersem swój pierwszy mecz zaliczyli: Harrison Ashby (wrzesień 2020 – Charlton Athletic, EFL Cup), Emmanuel Longelo (wrzesień 2020 – Hull City, EFL Cup), Nathan Trott (styczeń 2021 – Doncaster Rovers, FA Cup), Jamal Baptiste (styczeń 2021 – Doncaster Rovers, FA Cup), Aji Alese (wrzesień 2020 – Hull City, EFL Cup), Mipo Odubeko (styczeń 2021 – Stockport County, FA Cup), Oladapo Afolayan (styczeń 2021 – Doncaster Rovers, FA Cup) oraz Jeremy Ngakia (styczeń 2020 – Liverpool, Premier League). Dwóch ostatnich nie ma już w szeregach Młotów i starają się robić karierę w innych klubach.

19-letni Chesters jest bardzo chwalony i ceniony za swoje występy w drużynach młodzieżowych Młotów. Skrzydłowy wywarł ogromne wrażenie m.in. na Aaronie Cresswellu i Marku Noble, którzy naciskali na Davida Moyesa, aby ten młody gracz na stałe mógł trenować z pierwszym zespołem.

– Jest szybki i trenował z nami bardzo dobrze w poprzednim tygodniu, kiedy spora grupa piłkarzy była na zgrupowaniach reprezentacji. Zabrakło nam dziś troszkę ofensywnych piłkarzy, więc dało to szansę młodym graczom, aby znaleźć się w kadrze meczowej. Dan radzi sobie bardzo dobrze i kiedy się pojawił na boisku pokazał, że potrafi powstrzymać przeciwnika. Jestem z niego zadowolony. Zawsze dobrze jest gdy masz możliwość dania debiutu młodemu graczowi. Jestem pewien, że to wielka chwila dla niego i jego rodziny – powiedział po meczu Moyes.

Anglik dostał od menedżera kilka minut na zaprezentowanie swoich umiejętności i je wykorzystał. Zaliczył dwa bardzo dobre odbiory piłki, po których drużyna mogła ruszyć na bramkę gości. Czekamy na więcej występów Dana Chestersa i mamy nadzieję, że Moyes wprowadzi do drużyny jeszcze kilku zdolnych młodzieżowców.

W tym sezonie młody pomocnik rozegrał sześć spotkań w zespole do lat 23. Zdobył jedną bramkę oraz zaliczył dwie asysty.