Według ExWHUemployee pomocnik West Hamu Conor Coventry dołączy do zespołu League One, MK Dons na wypożyczenie do końca sezonu. Niezawodny informator Młotów twierdzi w West Ham Way Patreon, że 21-latek połączy się z byłym menedżerem Akademii – Liamem Manningiem.

Manning spędził cztery lata jako główny trener drużyny Młotów do lat 23 i jest wielkim fanem Conora Coventry.

Gracz spędził pierwszą połowę sezonu 2021-22 na wypożyczeniu w drużynie Peterborough, ale wziął udział w zaledwie 12 meczach ligowych. Reprezentant Irlandii do lat 21 rozpoczął zaledwie cztery mecze na Weston Homes Stadium, a to nie wpłynęło znacząco na jego rozwój.

Od powrotu do West Hamu grał w drużynie poniżej 23 lat

W tej chwili nie ma go w planach Davida Moyesa i nie został wymieniony w żadnym składzie meczowym pierwszego zespołu odkąd powrócił, pomimo braku niektórych defensywnych pomocników.

Coventry będzie miał więcej minut gry w MK Dons, a biorąc pod uwagę, że wciąż jest w kolejności do gry znacznie za Declanem Rice’m, Tomasem Soucekiem, Markiem Noblem i Alexem Kralem, to wypożyczenie ma największy sens.

Pomimo spadku w dywizji, MK Dons jest obecnie na piątym miejscu w tabeli League One i naciska na awans, a gra w tych okolicznościach powinna wycisnąć z Coventry’ego to, co najlepsze.