Carlton Cole wkrótce może podpisze kontrakt z nowym pracodawcą. Były napastnik West Hamu trenuje z Celtikiem Glasgow. Umowa prawdopodobnie zostanie podpisana w tym tygodniu.

Czarnoskóry napastnik pozostawał bez klubu od lata tego roku, kiedy West Ham nie zdecydował się przedłużyć z nim kontraktu. Ostantio był widziany na Celtic Park gdzie oglądał mecz przeciwko Dundee (6-0).

Była drużyna Artura Boruca ostatniego dnia okna transferowego starała się pozyskać Stevena Fletchera, jednak transfer został zablokowany przez działaczy Sunderlandu. Na Celtic Park brakuje napastnika i dlatego klub ze Scottish Premiership stara się zakontraktować Cole’a.

Będziemy rozmawiać z nim, oraz sprawdzimy jego umiejętności. Zobaczymy czy mógłby być dla nas przydatny. Prawdopodobnie wszystko odbędzie się w tym tygodniu. – powiedział trener The Bhoys , Ronny Deila.

On również musi zobaczyć czy chce tu grać. Całe swoje życie spędził w Londynie. Jeśli spodoba się nam, a mu spodoba się tutaj to podpiszemy kontrakt. Moim zdaniem to bardzo dobry piłkarz, który pokazał swoje umiejętności w Premier League oraz w reprezentacji Anglii. Umie strzelac bramki. Dodatkowo to bardzo silny i dobrze grający w powietrzu zawodnik. Myślę, że mógłby wiele wnieść do naszego zespołu. – Dodał norweski szkoleniowiec.