Według informatora TEAMtalk, Graeme’a Baileya, West Ham dołączył do wyścigu o pozyskanie prawego obrońcy Leeds United, Cody’ego Drameha – rywalami w wyścigu są Newcastle United i Crystal Palace. Istnieje również zainteresowanie graczem ze strony Borussii Dortmund i RB Lipsk.

20-latek ma tylko 18 miesięcy do końca kontraktu – Bailey potwierdził, że Leeds próbowało związać Drameha z długoterminową umową, jednak rozmowy utknęły w martwym punkcie i styczniowe wyjście gracza wydaje się możliwe.

Wymiana Coufala na Drameha? Moyes szuka znacznie młodszego następcy

West Ham jest skłonny sprzedać Vladimira Coufala w styczniu. Prawy obrońca rozegrał zaledwie siedem meczów w Premier League w tym sezonie, ze średnią oceną Sofascore 6,78/10.

Ponieważ Coufal najwyraźniej zbliża się do ostatnich kilku tygodni w klubie, podpisanie Drameha oznaczałoby, że menadżer ma potencjalnego następcę 30-latka, jednocześnie budując plan na przyszłość.

Drameh wystąpił w barwach Leeds tylko dwa razy w tym sezonie – Leeds ma łącznie czwarty najgorszy wynik w defensywie w lidze

20-latek spędził trochę czasu na wypożyczeniu w Cardiff City w zeszłym sezonie, grając 22 razy i rejestrując trzy asysty – wyraźnie zaimponował menedżerowi Steve’owi Morisonowi, który nazwał gracza „ fenomenalnym ” po doskonałym występie przeciwko Peterborough United w lutym.

Moyesowi może jednak być trudno zachęcić prawego obrońcę, który może grać również na lewej stronie, biorąc pod uwagę, że Leeds wolałoby uniknąć sprzedaży obiecującego młodzieńca ligowemu rywalowi.