Zachęcamy do zapoznania się z ciekawostkami i statystykami przed meczem West Hamu z Wolverhampton Wanderers.

Po raz pierwszy w swojej historii Wolves mają szansę wygrać dwa mecze z rzędu z West Hamem – obecny sezon jest 30 w którym oba kluby rywalizują w tej samej lidze.

West Ham jest niepokonany w trzech ostatnich meczach wyjazdowych przeciwko Wolves (2 wygrane, 1 remis). Ostatnia porażka na wyjeździe z Wilkami miała miejsce w maju 1982 roku.

West Ham jest niepokonany w ostatnich ośmiu spotkaniach rozgrywanych we wtorek (6 wygranych, 2 remisy). Ostatnia porażka z Arsenalem 1:3 w kwietniu 2014 roku.

Od 10 spotkań ligowych na Molineux nie padł remis w meczu Premier League (5 wygranych Wolves, 5 porażek). Ostatnie dwa remisy miały miejsce w pierwszych dwóch meczach domowych Wilków w tym sezonie.

Po serii pięciu spotkań bez porażki na wyjeździe West Ham przegrał dwa ostatnie wyjazdowe mecze 0:2. Ostatni raz Młoty przegrały trzy mecze w delegacji z rzędu w grudniu 2006 roku (seria siedmiu porażek).

West Ham ostatni raz przegrał dwa mecze z rzędu w październiku 2018.

Wilki wygrały trzy mecze w tym sezonie po zdobytych gola w 90 minucie lub później. To najlepszy wynik w lidze. Jedna z tych wygranych miała miejsce na London Stadium w starciu z WHU (1:0 po golu Traore w 93 minucie).

Żaden zespół nie strzelił więcej goli w tym sezonie w 90 minucie lub później niż Wolves (4). Najwięcej goli w tych minutach stracili piłkarze Burnley (7), Młoty straciły 5 goli po 90 minucie.

Diogo Jota był zaangażowany w sześć goli w ostatnich pięciu meczach (5 goli, 1 asysta), w tym hat-trick w ostatnim meczu z Leicester. W żadnym z pierwszych 13 meczów sezonu nie zdobył gola ani nie miał asysty.

Felipe Anderson był bezpośrednio zaangażowany w cztery z ostatnich pięciu goli West Hamu (3 gole, 1 asysta).

Bilans meczów obu drużyn w Premier League:

5 meczów: 2 wygrane Wolves (2 wyjazdowe), 2 wygrane West Hamu (1 wyjazdowa, 1 domowa), 1 remis. Bilans bramkowy: 6-5 na korzyść Młotów.