West Ham United we wtorkowe popołudnie, rozegra kolejny mecz w Premier League. Rywalem zespołu Davida Moyesa, będzie Watford, Claudio Ranieriego.  Zachęcamy do zapoznania się z ciekawostkami przed tym starciem.

  • Watford przegrał cztery z ostatnich pięciu meczów z West Ham United w Premier League (1 wygrana). To więcej niż w pierwszych dziewięciu spotkaniach z Młotami w historii Premier League (4 wygrane, 2 remisy, 3 porażki).
  • West Ham wygrał trzy ostatnie mecze z Watfordem w Premier League, zdobywając łącznie 10 bramek. The Hammers strzelili tylko dziewięć goli w poprzednich dziewięciu meczach z Watfordem (2 wygrane, 2 remisy, 5 porażek).
  • Watford wygrał swój ostatni mecz ligowy w 2019 (z Aston Villą) i 2020 roku (z Norwich City). Ostatni raz trzy raz z rzędu wygrywali na koniec roku kalendarzowego, w latach 2010-2012.
  • West Ham wygrał tylko jeden mecz w roku kalendarzowym w ciągu ostatnich 12 lat (4 remisy, 7 porażek), pokonując Southampton 2:1. Grając takie mecze na wyjeździe, Młoty nie wygrały od 2003 roku (2:0 z Nottingham Forest).
  • West Ham przegrał już z Brentford w tym sezonie. Była to jedyna porażka Młotów z beniaminkami w ciągu dwóch ostatnich sezonów (7 wygranych, 4 remisy). West Ham przegrał ostatni raz dwa mecze z rzędu z nowopromowanymi zespołami w lutym/wrześniu 2018 (Brighton, Wolves).
  • Watford przegrał cztery z ostatnich pięciu meczów na Vicarage Road w Premier League (1 wygrana). To tyle samo ile przegrali w poprzednich 15 spotkaniach w tych rozgrywkach, u siebie. The Hornets starają się uniknąć przegrania trzech meczów ligowych z rzędu na własnym stadionie. Ostatni raz przydarzyło im się to w sezonie 1987-88, gdy przegrali pięć meczów z rzędu pomiędzy lutym i kwietniem.
  • West Ham przegrał trzy z ostatnich czterech meczów wyjazdowych w Premier League (1 remis). To tyle samo ile w poprzednich 17 grach (10 wygranych, 4 remisy, 3 porażki).
  • Menedżer Watfordu, Claudio Ranieri po wygraniu czterech pierwszych meczów w Premier League, przeciwko Davidowi Moyesowi (wszystkie gdy trenował Chelsea w latach 2002-03), nie wygrał w kolejnych dwóch starciach z tym menedżerem (1 remis, 1 porażka).
  • Emmanuel Dennis był bezpośrednio zaangażowany w dziewięć goli w ostatnich siedmiu meczach Watfordu w Premier League (5 goli, 4 asysty). W tych meczach miał bezpośredni udział w 64% goli zdobytych przez Szerszenie (9/14).