West Ham United w czwartkowy wieczór rozegra ostatnie spotkanie w fazie grupowej Ligi Europy z Dinamem Zagrzeb. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawostkami przed tym starciem.

  • Pierwsze spotkanie grupowe obu zespołów (2:0 dla WHU), było jedynym spotkaniem w historii, pomiędzy tymi drużynami. Dinamo zanotowało wówczas u siebie tylko współczynnik Expected Goals na poziomie 0,4.
  • Dinamo Zagrzeb nigdy nie wygrało wyjazdowego spotkania z angielskim rywalem w europejskich pucharach. Dotychczas rozegrali w Anglii dziewięć spotkań (2 remisy, 7 porażek). Chorwacki klub przegrał wszystkie pięć spotkań w Londynie (dwa razy z Arsenalem, dwa razy z Tottenhamem i raz z Fulham).
  • West Ham wygrał 19 z 27 domowych meczów w europejskich pucharach (3 remisy, 5 porażek), szczycąc się skutecznością na poziomie 70%. Młoty mogą po raz trzeci w swojej historii, wygrać trzy mecze domowe z europejskich pucharach z rzędu (trzy w latach 1964-65 i cztery w latach 1975-76).
  • Dinamo Zagrzeb przegrało trzy z ostatnich czterech meczów wyjazdowych w Lidze Europy (1 wygrana). Seria rozpoczęła się w marcu od meczu z Tottenhamem.
  • Żaden zawodnik nie zaliczył tylu asyst w tej edycji Ligi Europy co Aaron Cresswell (3). Jednocześnie jest też jedynym zawodnikiem, który ma na swoim koncie dwie asysty ze stałych fragmentów.