Zdaniem dziennikarza talkSPORT, Alexa Crooka, West Ham w styczniu może pozyskać Divocka Origiego z Liverpoolu. Pomóc w tym transferze miałby jego agent, który ma bardzo dobre relacje z włodarzami Młotów. 

Pozyskanie nowego napastnika jest dla klubu jednym z priorytetów na zbliżające się okienko transferowe. W ostatnich dniach pojawiło się sporo informacji (m.in. od ExWHUemployee), o zainteresowaniu West Hamu, Divockiem Origim, który nie może liczyć na regularne występy w drużynie The Reds. Potwierdza to także Crook:

– Divock Origi jest zawodnikiem, którego mocno chciał pozyskać West Ham w letnim okienku. Jego agent ma bardzo duże powiązania z West Hamem, więc ten transfer jest realny w styczniu. 

26-letni Belg jest gotowy na zmianę barw klubowych, aby poszukać regularnej gry. Liverpool żąda za niego około 25 milionów funtów, choć Młoty z pewnością będą chciały wynegocjować dużo mniejszą kwotę odstępnego.

Agent Origiego, Will Salthouse ma w West Hamie kilku „swoich” zawodników – Michaila Antonio, Aarona Cresswella, Craiga Dawsona, Ryana Fredericksa, Darrena Randolpha, Thierry’ego Neversa oraz Jaydena Fevriera.