West Ham United potwierdza kolejny ruch transferowy w drużynie kobiecej. Cho So-hyun dołącza do zespołu Spurs na wypożyczenie do końca sezonu.

32-letnia reprezentantka Korei Południowej zagrała dotychczas w jedenastu meczach dla Młotów w tej kampanii. Od czasu dołączenia do zespołu (2019 rok)  łącznie zaliczyła 34 występy w Claret i Blue. 

Pomocniczka dołączyła do West Ham United z norweskiego klubu Avaldnes IL w styczniu 2019 roku. Wzmacniała pozycję pomocnika Irons od połowy pierwszego oficjalnego sezonu klub piłkarskiego kobiet.  Strzeliła decydującego gola w półfinałowym meczu rzutów karnych w FA Cup 2019 przeciwko Reading, aby doprowadzić drużynę do pierwszego w historii finału na Wembley.

32-letnia rozgrywająca jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek Korei Południowej i obecnie jest rekordzistą w największej liczbie występów w reprezentacji narodowej. 126 od debiutu w 2007 roku.

Została mianowana kapitanem Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2015 i po raz pierwszy w historii poprowadziła swój kraj do 1/8 finału.