Angelo Ogbonna doznał kontuzji kolana w listopadzie ubiegłego roku. 33-latek przeszedł już operację i powoli wraca do pełni sił. Portal Claret&Hugh uzyskał informacje na temat rekonwalescencji Włocha.

Oggy był ważnym elementem układanki Davida Moyesa. Razem z Kurtem Zoumą świetnie się uzupełniali i stanowili zaporę nie do przejścia. Gdy Włoch doznał kontuzji, defensywa Młotów nie stanowiła już takiego monolitu, dlatego cały sztab szkoleniowy z niepokojem spoglądał w kierunku gabinetu lekarskiego w oczekiwaniu na informacje dotyczące zdrowia czarnoskórego zawodnika.

Poczytny portal Claret&Hugh dotarł do informacji, z których wynika, że Ogbonna powoli i systematycznie przechodzi rehabilitację i zbliża się do pełnej sprawności. Nie należy jednak spodziewać się powrotu przed czasem, jak w przypadku Kurta Zoumy.

Źródło w klubie przekazało, iż: „Angelo jest na dobrej drodze, jednak szanse, że wróci przed końcem bieżącego sezonu są niewielkie. Po sezonie klub przedłuży z nim kontrakt, tak, jak obiecano.”

Informator C&H donosi, że West Ham zaproponuje obrońcy roczny kontrakt z opcją jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.