West Ham United ogłosił dziś, że napastnik Akademii, Callum Marshall podpisał profesjonalną umowę z klubem. Zawodnik, który obchodził swoje 18. urodziny w poniedziałek 28 listopada prezentował imponującą formę dla drużyny U18.

Podpisanie pierwszego profesjonalnego kontraktu to kontynuacja znakomitych 12 miesięcy Marshalla, który dołączył do West Hamu na warunkach stypendium z drużyny NIFL Premiership Linfield w styczniu.

Podpisanie mojego pierwszego profesjonalnego kontraktu z West Hamem United jest naprawdę wspaniałe – powiedział Marshall w rozmowie z portalem whufc.com. To coś, nad czym pracowałem przez całe swoje dotychczasowe życie.

Mój rok 2022 był bardzo przyjemny, ale miał też swoje wzloty i upadki. Jestem w drodze powrotnej na boisko po kontuzji, więc dla mnie najważniejsze będzie w nadchodzących tygodniach, aby zagrać jak najwięcej z drużyną U18 i mam nadzieję, że wypadnę dobrze.

Muszę trzymać nogę na gazie i iść do przodu. Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem swój pierwszy profesjonalny kontrakt, a teraz chcę spróbować wrócić do drużyny U-21 po Mistrzostwach Świata.

Marshall podpisał swoją profesjonalną umowę wraz z tymczasowym kierownikiem Akademii Kennym Brownem, nowym dyrektorem sportowym Markiem Noble’m i jego rodzicami, którzy przybyli z Irlandii Północnej, aby świętować sukces z synem.