W ekskluzywnym wywiadzie dla Football FanCast Rob Lee, który spędził jeden sezon w West Hamie United, powiedział, że Declan Rice powinien zostać nagrodzony tytułem Zawodnika Sezonu Premier League, mimo że jest pomocnikiem.

Rice grał w tym sezonie każdą minutę w Premier League dla West Hamu, aż do momentu kontuzji, a jego współpraca z Tomasem Souckiem była jedną z najpotężniejszych w lidze.

Rice opuścił kilka ostatnich meczów i może okazać się to dużym ciosem dla walki o Ligę Mistrzów.

Mówiąc o tym, dlaczego Rice powinien być graczem sezonu i jak teraz zaczyna być wysoko ceniony w całej lidze, Lee powiedział:

Według mnie on powinien dostać ten tytuł. Nie sądzę jednak, że tak się stanie, bo ta nagroda trafia zwykle za asysty i gole. Rice z pewnością jest wysoko ceniony nie tylko w West Hamie, ale w całej lidze. Nie jest niestety tak zauważalny, jak na przykład napastnicy, żeby przyznano mu ją. Myślę, że każdy wie, że Rice robi fantastyczne rzeczy, jak na tak młodego gracza.

David Moyes wykonał świetną robotę, a kilka inteligentnych transferów pomogło Młotom znaleźć się w tym miejscu w którym są obecnie.
A co za tym idzie, może być trudno utrzymać ich gwiazdy, takie jak właśnie Declan Rice, jeśli Hammers nie zakwalifikują się do ważnych europejskich gier.