Według doniesień chorwackiego serwisu informacyjnego Index, mówi się, że lewy obrońca zbliża się do dużego ruchu za 20 milionów euro (17 milionów funtów). Pomimo zainteresowania ze strony innych klubów Premier League, Sosa ma rzekomo wybrać West Ham.

Podpisanie najwyższej klasy lewego obrońcy, który zastąpi Aarona Cresswella, będzie absolutnie koniecznością dla Moyesa tego lata. Sosa byłaby idealnym letnim transferem Młotów na tą pozycję.

Index zaznaczył, że w ostatnich dniach wygląda na to, że Newcastle może spróbować „podkupić” Młotom transfer Chorwata 

West Ham musi zrobić konkretny krok i to jak najszybciej. Przynajmniej możemy zaoferować mu europejski futbol  – coś, czego oczywiście Newcastle nie może zrobić.

Na The West Ham Way Patreon Ex stwierdził, że sam Sosa jest „zainteresowany” przejściem do Londynu.

Wciąż szukamy lewego obrońcy. Określiłem cele w wielu aktualizacjach, a raporty w Chorwacji sugerowały, że próbujemy sprowadzić tego gracza za około 17 milionów funtów.

Mogę potwierdzić, że faktycznie jesteśmy zainteresowani Sosą, jednak wiele klubów Premier League także obserwuje go. Tego lata z piłkarzem łączono Manchester City i Newcastle United – z 23 asystami w 83 meczach łatwo zrozumieć, dlaczego zwrócił na siebie uwagę

Te statystyki mogą dobrze wróżyć graczowi, ponieważ West Ham wcześniej patrzył na podobnie usposobionego na ataki Filipa Kostica. Jeśli taki jest profil lewostronnego gracza Davida Moyesa, Sosa może dobrze pasować do założeń Szkota. Po potwierdzeniu tego potencjalnego zainteresowania, wygląda na to, że ta transakcja może być jedną z tych, na które należy mieć oko w nadchodzących tygodniach – nawet jeśli nie jest jeszcze szczególnie blisko ukończenia.