Zespół wrócił do Londynu w piątek wieczorem po udanym pierwszym tygodniu przedsezonowego obozu na wschodnim wybrzeżu Szkocji. Dla asystenta trenera pierwszej drużyny, Billy’ego McKinlay’a podróż do St Andrews była powrotem tam, gdzie rozpoczął karierę zawodową – zaledwie 30 mil dalej w Dundee United.

Jest to również znajomy teren dla pozostałych Młotów, którzy trzy lata z rzędu tam właśnie rozpoczynają przygotowania przedsezonowe.

Zawodnicy trenowali na boisku, w sali gimnastycznej, biegali po miejskich plażach, jeździli na rowerach i mieli zajęcia na basenie.

McKinlay był zachwycony pracą drużyny i jest podekscytowany kolejnym etapem przedsezonowego planu. Zespół udaje się w przyszłym tygodniu do Évian-les-Bains we francuskich Alpach

Uwielbiamy pracę tutaj w tym środowisku, to nam odpowiada, więc to był wspaniały tydzień w Szkocji. Od trzech lat rozpoczynamy tu przygotowania do sezonu przedsezonowego i zawsze jesteśmy pod dobrą opieką. Obiekty są fantastyczne i to jest najważniejsza rzecz, jeśli chodzi o pracę.

Tydzień w St Andrews doprowadził do udanych kampanii dla Młotów w 2020/21 i 2021/22.

Teraz McKinlay i zespół cieszą się perspektywą kolejnego sezonu, w którym będą rywalizować w europejskich rozgrywkach.

Mieliśmy kilka wspaniałych sezonów i naprawdę dobrze radziliśmy sobie w zeszłym roku – na końcu byliśmy nieco rozczarowani, że nie do końca osiągnęliśmy to, czego chcieliśmy – kontynuował. Jesteśmy głodni, aby znowu iść i chcemy dalej, rozwijać i budować sukces na fundamentach z ostatnich kilku lat.