W piątek przed południem Slaven Bilić wziął udział w konferencji prasowej. Chorwat odpowiadał na pytania dotyczące najbliższej potyczki ligowej z West Bromwich Albion na The Hawthorns. 

Ostatni mecz ligowy przegraliście w słabym stylu. Jak zagracie w sobotę z WBA?

 – To nie było dobre spotkanie w miniony weekend. Popełniliśmy kilka indywidualnych błędów i straciliśmy zaufanie w zespole. Drugi gol to był błąd komunikacyjny. Nie byłem zadowolony z obrony przy straconych golach. Pracowaliśmy nad grą obroną na zamkniętych treningach. Rozmawialiśmy ze sobą, a teraz czekamy jaka będzie reakcja zespołu w sobotę. 

Czy będą jakieś zmiany w formacji obronnej?

 – Możemy zrobić kilka zmian. To gra błędów, a my musimy bronić lepiej. Musimy grać w obronie tak jak w tym sezonie z Bournemouth, albo jak w poprzednim sezonie. 

Czy Alvaro Arbeloa jest gotowy do debiutu?

 – Alvaro ma wielkie doświadczenie i sprowadziliśmy go tutaj, żeby grał. On nie jest tutaj po to, żeby być w sztabie trenerskim. On ma jakość. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy go w zespole. Ale mamy też Sama Byrama i on jest częścią zespołu. On jest młodym zawodnikiem, który potrzebuje wsparcia i regularnej gry, aby się rozwijać. Nie można obwiniać go za straty bramek, bo on jest młodym graczem i potrzebuje pomocy od zespołu. Nie można pozostawiać go bez pomocy w sytuacjach jeden na jeden. Widzieliśmy co zrobić Ighalo w ostatnim meczu. 

Z pozytywnych rzeczy można wyróżnić współpracę Michaila Antonio z Dimitrim Payetem?

 – Michail strzelił dwa gole i był genialny. Zdobył cztery gole z głowy w tym sezonie. Jego współpraca z Dimitrim jest bardzo dobra. To już działo się wiele razy w zeszłym sezonie. Gdy dośrodkowujemy piłkę i nie mamy Andy’ego Carrolla to szukamy w polu karnym Michaila, który świetnie potrafi wykiwać obrońców w polu karnym.

Jak blisko powrotu do gry jest Andy Carroll?

 – Andy czuje się coraz lepiej i już zaczął biegać. On nie będzie dostępny w meczu z West Bromem, jednak jego stan zdrowia się poprawia i już niedługo będziemy mieli cały skład zdrowy. Sakho i Cresswell wrócą już niedługo. Aaron już biega. Ayew wróci dużo szybciej niż przewidywano. 

Co sądzisz o WBA? W poprzednim sezonie w kwietniu wygraliście na The Hawthorns 3:0.

 – Mają dobry zespół i grają dobry futbol. Nawet kiedy wygraliśmy 3:0 to oni zaczęli tamto spotkanie dobrze i mieli świetną okazję, ale my wybiliśmy piłkę z linii bramkowej. On grają dobry futbol pod wodzą Tony’ego Pulisa. Mam wielki szacunek do niego za to co robi co sezon. Jesteśmy przekonani, że pomimo ostatnich wyników, jesteśmy w stanie powtórzyć wynik z kwietnia.