W czwartek w godzinach porannych odbyła się konferencja prasowa Slavena Bilicia, przed zbliżającymi się derbami Londynu na White Hart Lane z Tottenhamem. Boss ma nadzieje, że jego zespół będzie w stanie wywalczyć trzy punkty w tym spotkaniu.

Slaven jaką masz sytuację kadrową? Czy kilku kontuzjowanych graczy będzie gotowych?

 – Piłkarze kontuzjowani czują się coraz lepiej. Mamy w składzie już takich graczy jak Diafra Sakho, a pozostali piłkarze są coraz bliżej powrotu na murawę. Mamy nadzieję, że tacy piłkarze jak Andy Carroll czy Gokhan Tore będą z nami w przyszłym tygodniu. Oni trenują indywidualnie z drużyną U23 i czekamy kiedy wrócą do nas. Sakho trenuje z nami już od kilku tygodni.

Co robiliście podczas przerwy reprezentacyjnej?

 – Trenowaliśmy ciężko w pierwszym tygodniu, a następnie mieliśmy kilka dni wolnego. Ciężko pracowaliśmy nad swoją kondycją, bo nie rozgrywaliśmy żadnych meczów. Tak samo robiliśmy przed meczem z Crystal Palace i robimy tak za każdym razem. Wielu graczy brakowało nam, bo byli na zgrupowaniach swoich reprezentacji.

Czy podczas przerwy na reprezentację mieliście czas na refleksję?

 – Solidnie przepracowaliśmy tą przerwę. Poprawiliśmy swoją grę w każdym aspekcie i chcemy grać jeszcze lepiej. Chcemy wygrywać mecze i zachowywać czyste konta. Musimy zdobyć teraz kilka punktów. Nawet gdybyśmy pokonali Stoke to byśmy znajdowali się w środku tabeli, ponieważ panuje tam ścisk. Obecnie plasujemy się na 17 miejscu. Jesteśmy bardzo blisko strefy spadkowej i musimy poprawić swoje wyniki.

Czy piłkarze nie są zbyt pewni siebie?

 – Nie możemy mówić tak o tym, bo to nie ma znaczenia. Jesteśmy dobrym zespołem i musimy zacząć wygrywać mecze tak jak to było w październiku. 

Czy możesz rozwiązać problemy tymi zawodnikami, których masz w kadrze?

 – Uważam, że zdecydowanie możemy rozwiązać swoje problemy. Mamy bardzo dobrą grupę piłkarzy. Mamy kilku piłkarzy kontuzjowanych przez dłuższy czas, ale oni teraz wracają. Zrobiliśmy sporo dobrych transferów przed sezonem. Niektórzy gracze grali bardzo mało. Nie sądzimy, że okienko transferowe rozwiąże nasze problemy. Mamy jakość w swojej drużynie. Do okienka jest jeszcze kilka tygodni i możemy teraz zmienić dużo rzeczy w zespole. Jestem w pełni skoncentrowany na piłkarzach, których mam w zespole.

Tottenham ostatnio nie wygrywa meczów, ale też nie przegrał ani razu w tym sezonie. Jesteście w stanie zakończyć ich serię?

 – Można powiedzieć, że w październiku nie wygrali meczu, ale z drugiej strony są jedynym niepokonanym zespołem w lidze. Oni dążą do wygrania ligi w tym sezonie. Wykonują dobrą robotę, ale mieli ostatnio kilka urazów. Są bardzo solidni. My poprawiliśmy swoją grę i to jest dla nas dobra okazja. Chcemy wygrywać zawsze, nieważne z kim gramy.

Masz w swojej pamięci dawne zwycięstwo na White Hart Lane?

 – Gdy przyszedłem do klubu jako piłkarz to zadebiutowałem na White Hart Lane. Pamiętam, że zawsze mecze ze Spurs były bardzo pasjonujące i wyjątkowe. To być może jest najważniejszy mecz sezonu dla nas. Wygraliśmy wtedy 1:0 i mam dobre wspomnienia z tego meczu.