Slaven Bilić uważa, że Marko Arnautović w nadchodzącym sezonie będzie ogromnym atutem Młotów.

Arnautović spędził trzy sezony w Werderze – z którym West Ham obecnie mierzy się w Betway Cup. Lokalne media niemieckie przepytały Slavena ze znajomości przebiegu kariery swojego podopiecznego.

-Marko grał dla Interu i Werderu. Był wielkim talentem, ale był również bardzo młody. Spędził następnie cztery lata w Stoke. Rozwinął się w Premier League i został jednym z najlepszych, jeżeli nie najlepszym, piłkarzem Garncarzy. Grał tam przez cztery lata i dlatego stał się naszym celem.

Bilić jest pewny, że Austriak ma charakter zawodowca, utwierdzają go w przekonaniu liczby, jakie zdążył wykręcić przez cztery lata dla The Potterrs – 26 goli i 32 asysty w 145 meczach.

-Znam go. Ja jestem Chorwatem, on pochodzi z Bałkanów. Rozumiem go lepiej niż Anglicy, czy Niemcy. Kiedy masz te 20 lat często sobie nie radzisz. Moim punktem odniesienia nie były jego lata spędzone w Werderze czy Interze, skupiłem się na jego etapie w Premier League. Nie słyszałem w sumie żadnych negatywnych rzeczy na jego temat. Przeciwnie. Same pozytywne. Ma silny charakter, ale jestem pewny, że potrafi się kontrolować.

Kiedy zapytano Chorwata o rolę i miejsce w zespole dla 28-latka, ten od razu odpowiedział, że Marko jest niezwykle wszechstronny i kompletny.

-Marko może grać na każdej z trzech pozycji za napastnikiem. Większość czasu w Stoke spędził na lewym skrzydle ataku. Teraz musimy połączyć siły i wznieść się na wyższy poziom – zakończył.