Według doniesień niemieckiej prasy West Ham United ponownie jest zainteresowany ściągnięciem na London Stadium Javiera Hernandeza.

Młoty żywo zabiegały o usługi Hernandeza w 2015 roku, jednak wtedy wybrał on przeprowadzkę do Bundesligi.

Kontrakt byłego snajpera Manchesteru United kończy się w przyszłym roku, dlatego sugeruje się, iż dla Bayeru Leverkusen to ostatnia szansa, aby zarobić na 29-latku. Bild donosi, iż Aptekarze zadowolą się kwotą rzędu 13 milionów funtów. Ta sama gazeta dodaje, iż Tottenham również jest zainteresowany ściągnięciem do siebie reprezentanta Meksyku i powalczy z West Hamem o podpis napastnika.

Popularny Chicharito strzelił 11 bramek w dwudziestu meczach w zeszłym sezonie w Bundeslidze. Bild spekuluje, iż kolejnym czynnikiem ułatwiającym ewentualną przeprowadzkę na wyspy brytyjskie jest fakt, że sam zawodnik nie jest specjalnie lubiany w szatni za swoje podejście do gry i nieprzyjemne usposobienie. Co ciekawe, sam zainteresowany wypowiedział się dla portalu bundesliga.com: Dlaczego chciałbym zostać w Bundeslidze? Ponieważ czuję się tutaj dobrze i jestem szczęśliwy.

Javier Hernandez dotychczas rozegrał dla Aptekarzy 76 spotkań, w których zdobył 39 bramek i dołożył 9 asyst. Fachowy portal transfermarkt.de wycenia piłkarza na 18 milionów euro.