West Ham United w rewanżowym spotkaniu Betway Cup zremisował z Werderem Brema 2:2. Gole dla Młotów zdobyli Marko Arnautović i Antonio Martinez. Ostatecznie puchar trafił w ręce Niemców.

Slaven Bilić na to spotkanie wystawił silną jedenastkę złożoną głównie z zawodników, którzy we wczorajszym meczu pojawili się na placu gry w drugiej połowie. Debiut w bramce West Hamu zaliczył Joe Hart.

Mecz rozpoczął się od silnych ataków Młotów. Piłkarze Bilicia narzucili swój styl gry od pierwszych minut, ale to Werder wyszedł na prowadzenie. W 15 minucie piłkarze z Niemiec po raz pierwszy pojawili się w polu karnym Harta. Rzut wolny z okolic 25 metra Kainza, piękną główką wykończył Caldirola i nie dał szans angielskiemu bramkarzowi.

W pierwszej połowie bardzo aktywny był nowy nabytek WHU Marko Arnautović. Austriak swoją dobrą grę okrasił zdobytym golem w 26 minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony Masuaku, 28-latek ubiegł bramkarza Werderu i sprytnym strzałem wyrównał stan spotkania.

W 41 minucie bardzo groźnie na murawę upadł André Ayew. Ghańczyk przez długi czas nie mógł sie podnieść, gdyż bardzo stłukł ramię. Ostatecznie wrócił na boisko.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie i oba zespoły schodziły do szatni przy wyniku 1:1.

Pięć minut po przerwie West Ham był bardzo blisko wyjścia na prowadzenie. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Edimilson Fernandes, ale piłka po uderzeniu Szwajcara odbiła się od słupka.

Na początku drugiej połowy zagotowało się na murawie, po bardzo brutalnym wejściu Zhanga w nogi Pablo Zabalety. Argentyński obrońca Młotów bardzo gwałtownie zareagował w stosunku do Chińczyka, a arbiter pokazał tylko żółtą kartkę.

W 61 minucie Slaven Bilić dokonał ośmiu zmian. Na placu gry zameldowało się wielu młodych zawodników.

Kwadrans przed końcem meczu bardzo dobry strzał z dystansu oddał Declan Rice. Młody Irlandczyk chybił nieznacznie.

Chwilę później West Ham dopiął swego i strzelił gola na 2:1. Z lewej strony kapitalną piłkę dośrodkował Ayew, a jeszcze lepszą główką popisał się Toni Martinez. Dla młodego Hiszpana był to pierwszy gol w seniorskim zespole.

Niestety w 81 minucie było już 2:2. Piłkarze Werderu koncertowo rozegrali akcję przed polem karnym Młotów i Zhang nie dał szans Hartowi.

W końcówce Nathan Holland trafił do siatki Niemców, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Młody Anglik miał jeszcze szansę na gola w 90 minucie, jednak jego strzał zza pola karnego obronił Pavlenka.

Werder Brema: Pavlenka, Caldirola, Sane, Bauer, Augustinsson, Delaney, M.Eggestein, Bartels, Kainz, Kruse, Zhang.

West Ham United: Hart, Zabaleta (Byram 60), Fonte (Burke 60), Ogbonna (Collins 60), Masuaku (Cresswell 60), Obiang © (Rice 60), Cullen (Makasi 60), Fernandes (Holland 60), Arnautović , Snodgrass (Martinez 60), Ayew.
Ławka: Adrian (GK)

Widzów: 3646 widzów