Benrahma i Diop mogą nie pojawić się w meczu West Hamu z Southampton 11 września z powodu ograniczeń związanych z Covid-19. Jest to prognoza zaostrzeń restrykcji, ale bardzo realna.

Według wstępnych doniesień Maroko może znaleźć się na czerwonej liście, która wymagałaby 10-dniowej kwarantanny po powrocie do Anglii – Benrahma zagra w eliminacjach do Mistrzostw Świata przeciwko Burkina Faso w Marrakeszu 7 września. Diop zmienił reprezentację narodową początkiem tego roku z Francji na Maroko, które zagra u siebie 2 września.

Oznacza to, że Benrahma i Diop będą musieli poddać się kwarantannie przez 10 dni po powrocie do Londynu, co oznaczałoby, że nie byliby dostępni do 12 września w przypadku Diopa i 17 września w przypadku Benrahmy – obaj nie zagrają więc z Southampton, jeśli wejdą w życie ograniczenia, a zawodnicy udadzą się na zgrupowania narodowe.

Rozpatrując najgorszy scenariusz, Benrahma może być niedostępny nawet na mecz West Hamu z Manchesterem United 19 września – w zależności od tego, kiedy wróci do Anglii.

David Moyes może także wykorzystać nowe zasady FIFA, które dają możliwość nie wyrażenia zgody na wyjazd zawodników na międzynarodowe spotkania, jeśli ci będą musieli poddać się kwarantannie.