Nie od dziś wiadomo, że West Ham United zabiega o pozyskanie napastnika Chelsea FC Michy’ego Batshuayia. Jednak wbrew wcześniejszym spekulacją w grę wchodzi prawdopodobnie tylko transfer definitywny. 

Belg tego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Rozegrał 24 spotkania w barwach The Blues, ale spędził na murawie tylko 554 minuty. Do tego ani razu nie rozpoczął meczu w Premier League w pierwszym składzie. Statystycznie nie jest tak źle, gdyż Batshuayi strzelił pięć goli i zaliczył trzy asysty. Jeśli przeliczyć to z minutami na boisku to wychodzi to nawet przyzwoicie.

Slaven Bilić od zaraz potrzebuje nowego snajpera i planuje ściągnąć 9-krotnego reprezentant Czerwonych Diabłów na London Stadium. Chorwat będzie miał potężny budżet na letnie okienko transferowe, który został wzmocniony styczniowymi 25 milionami funtów.

West Ham United początkowo chciał wypożyczyć 23-latka, ale Chelsea ponoć pragnie sprzedać definitywnie swojego snajpera by odzyskać jak najwięcej z 33 milionów funtów przelanych latem na konto Olympique Marsylia. The Blues planują spore wydatki latem przed powrotem do Ligi Mistrzów.